ÇYDD'Lİ GENÇLER BOZKURTLU KADINLARIN GÜNÜNÜ KUTLADI

ÇYDD'Lİ GENÇLER BOZKURTLU KADINLARIN GÜNÜNÜ KUTLADI

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Denizli Şubesi gençleri, Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Bozkurt’ta kadınlara karanfil dağıtarak onların günlerini kutladı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Denizli Şubesi gençleri, Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Bozkurt Pazar yerinde 200 kadına karanfil dağıttı. 8 Mart’ta kadınlarımıza armağan etmek için kısa film hazırlayan gençler, kadınlara yönelttikleri değişik sorular ile onların duygu ve düşüncelerini kayıt ettiler. Konuyla ilgili açıklama yapan Çağdaş Gençlik Birimi Kolaylaştırıcısı Miraç Kılıç, “bizim için çok keyifli ve farklı bir deneyim oldu.  Yaptığımız röportajlarda kadınlara hayallerini sorduk. Yaşamlarındaki en büyük eksikliğin eğitimden yoksun bırakılmaları olduğunu  ifade eden kadınların pişmanlıkları bizi derinden sarstı. Bu Büyüklerimiz ile çektiğimiz videoları birleştirerek 8 Mart’ta üreten kadınlara armağan edeceğiz” dedi.

“EVİNİ VE AİLESİNİ YÖNETEBİLEN HER KADIN İYİ BİR İDARECİDİR”
Ardından ÇYDD Denizli Şube Başkanı Ümran Aygün ve şube yöneticileri ile Çağdaş Gençlik temsilcileri önce Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’i makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çelik; “Evini ve ailesini yönetebilen her kadın iyi bir idarecidir. Daha yaşanır bir ülke ve dünya için kadınlar muhtar, meclis üyesi, belediye başkanı, milletvekili olmaktan çekinmemeli. Bize tanınan hak ve özgürlüklerimizi sonuna kadar kullanarak kadının statüsünü geliştirebiliriz” diye konuştu.

“HERKESİ PANELİMİZE DAVET EDİYORUZ”
ÇYDD Denizli Şube Başkanı Ümran Aygün ise; “Belediye Başkanımız Birsen Çelik nezdinde gösterdikleri samimi ve içten tavırlar için Bozkurtlu kadınlarımıza teşekkür ederiz. 10 Mart Cumartesi Günü Makine Mühendisleri Odasında saat 13.00’da ‘Kadın Değişirse Dünya Değişir’ konulu bir panel düzenledik. Panel öncesi katılımcılara yapılan çalışmayı sunacağız.  Herkesi panelimize davet ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER