DAHA YEŞİL BİR BULDAN ÇOCUKLARIN ESERİ OLACAK

DAHA YEŞİL BİR BULDAN ÇOCUKLARIN ESERİ OLACAK

Buldan Belediyesi tarafından yürütülen “Yeniden Yeşil Buldan” projesi çerçevesinde, Buldanlı çocuklar 2000 fidanı toprakla buluşturdular.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın iki yıl üst üste yılın yerel yöneticisi seçilmesine neden olan “Yeniden Yeşil Buldan” projesinin ayaklarından biri olan fidan dikimi, Yeşil Buldan Çevre Gönüllüsü çocuklarla gerçekleşti. İlçenin Yeni Mahalle TOKİ konutları altındaki alanda gerçekleştirilen ve Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın da katıldığı fidan dikiminde, fıstık çamı, tespih ağacı, Himalaya sediri, ceviz, çınar, süs elması, süs eriği ile ıhlamurdan oluşan toplam 2000 fidan toprakla buluşturuldu.

Ağaç dikiminde bir konuşma yapan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, 1994 yılında geçirdiği büyük orman yangını ile büyük bir felaket yaşayan Buldan’da o yıldan beri sürdürülen çalışmalarla epeyce bir mesafe alındığını ve yeniden yeşil bir Buldan oluşturma çabalarının meyvesini vermeye başladığını belirterek, yürütülen proje ile sürdürülebilir ekolojik uygulamaların çocuklara aktarılması, çocukların ağaçları tanımalarının sağlanması ve yaşadığı çevreye sahip çıkmasının amaçlandığını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER