Darbeci zihniyet, tarihin karanlığına gömülmüştür

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Darbeci zihniyet, tarihin karanlığına gömülmüştür” dedi.

Darbeci zihniyet, tarihin karanlığına gömülmüştür

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. 15 Temmuz 2016 gecesinin kaydettiği en büyük ihanet girişimlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Türk Silahlı Kuvvetleri içinde örgütlenmiş Fetullahçı Terör Örgütü üyesi bir grup cuntacı asker; milleti ve milli iradeyi hiçe sayarak devleti ve hükümeti ele geçirmeyi amaçlayan hain bir darbe teşebbüsünde bulunmuştur. Ancak aziz milletimiz; üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde şehit edilen insanlara rağmen meydanı darbecilere bırakmamış, ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkarak darbe teşebbüsünü bertaraf etmiştir.

Vatanını, namusunu ve mukaddesatını savunmak üzere meydanlara akın eden halkımız, darbecilere karşı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanına imza atmıştır. Vatansever halkımızın ortaya koyduğu şanlı mücadele, demokrasi ve hürriyetimizin teminatı olmuştur. Darbeci zihniyet, tarihin karanlığına gömülmüştür. ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ adıyla tarihe geçen demokrasiye sahip çıkışımızın yıldönümü vesilesiyle bir kez daha, aziz ve mübarek kanlarıyla bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor; gazilerimize şifa, sağlık ve afiyet diliyorum. Türkiye geçilmez” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER