Davutoğlu’nun partisinde Denizli de var!

Yeni Kurulan Gelecek Partisi’nde daha önceden ismi anılan Denizlili Büyükelçi Ümit Yardım’dan sonra, Denizli’de iki dönem il emniyet müdürlüğü yapan ve FETÖ ile mücadelede ön plana çıkan polis şeflerinden biri olan Konya ve Denizli eski Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in de kurucu üye olarak yer aldığı açıklandı.

Davutoğlu’nun partisinde Denizli de var!

Yeni Kurulan Gelecek Partisi’nde daha önceden ismi anılan Denizlili Büyükelçi Ümit Yardım’dan sonra, Denizli’de iki dönem il emniyet müdürlüğü yapan ve FETÖ ile mücadelede ön plana çıkan polis şeflerinden biri olan Konya ve Denizli eski Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in de kurucu üye olarak yer aldığı açıklandı. Mevlüt Demir’in politikaya atılması Denizli, Konya ve memleketi Alanya’da da politik yorumlara yol açtı.

Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi’nde Kurucular Kurulu Listesi’nde Denizlili ve Denizli’de görev yapmış iki isim var. Denizlili Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım’ın ardından Denizli’de iki dönem İl Emniyet Müdürlüğü yapan Mevlüt Demir’in Kurucular Kurulu Listesi’nde yer alması dikkat çekti.

AKP ile yollarını ayıran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığında İçişleri Bakanlığı'na yasal başvuruları yaparak resmen kurulan Gelecek Partisi'nin Kurucular Kurulu listesinde iki tanıdık ismin de yer aldığı bildirildi. 154 isimden oluşan listede, eski AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, yazar Etyen Mahçupyan, 15 Temmuz'da darbeciler tarafından öldürülen Erol Olçok'un eski eşi Nihal Olçok, gazeteci Hakan Albayrak, eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan gibi isimler ile iki dönem Denizli’de il emniyet müdürlüğü yapan tanınmış Polis Şefi Mevlüt Demir ile yine Denizlili Büyükelçi Ümit Yardım yer aldı. Kurucular Kurulu üyelerinin 31'nin kadın olması dikkati çekti.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER