Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman hayata veda etti

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, geçirdiği rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. 68 yaşında hayata veda eden Dedeman, İstanbul’daki Tarabya Ferahevler Dedeman Camii'nde kılınan cenaze namazına müteakip Yeniköy Mezarlığı'na defnedildi.

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman hayata veda etti

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, geçirdiği rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü İstanbul’daki Amerikan Hastanesi'nde 68 yaşında hayata veda etti. Dedeman’ın naaşı Ferahevler Dedeman Camii'nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Yeniköy Mezarlığı'na defnedildi.

1951 yılında Ankara'da dünyaya gelen merhum Dedeman, TED Ankara Koleji ardından Ankara İktisadi ve İdari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. Üniversite eğitiminin ardından babası Mehmet Kemal Dedeman'ın yanında iş hayatına atılan ve uzun süre Dedeman Topluluğu'nun birçok yönetim kademesinde görev alan Murat Dedeman, 1992 yılından bu yana Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanlık görevini yürütüyordu. Bugüne kadar Türkiye'nin birçok bölgesinde sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde eğitim ve sağlık projeleri ile gündeme gelen Murat Dedeman, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), Umut Vakfı, Kayak Federasyonu ve TED Kolejleri Vakfı'nın Başkanlığı’nı üstlendi.

Dedeman, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Kayseri İli Yardım Derneği, TED Ankara Kolejliler Derneği, TED İstanbul Koleji Vakfı, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı, TABA gibi sosyal, sportif, kültürel, mesleki dernek ve vakıflarda da görev aldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER