DEGİAD geleceğin lider işverenlerini yetiştirecek

Humanica Danışmanlık Firması ile iş ortaklığı yapacak olan Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD), misyonu doğrultusunda ‘Geleceğin Lider İşverenleri’ olmaları için gerekli yetkinlikleri geliştirmek amacıyla çok özel bir uluslararası gelişim sertifika programı hazırladı. DEGİAD üyelerine özel olarak yapılan bu program, Kasım-Nisan ayları olmak üzere tam 6 ay sürecek.

DEGİAD geleceğin lider işverenlerini yetiştirecek

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD), Humanica Danışmanlık Firması ortaklığında ‘Geleceğin Lider İşverenleri’ olmaları için gerekli yetkinlikleri geliştirmek amacıyla çok özel bir uluslararası gelişim sertifika programı hazırladı. Kasım-Nisan ayları olmak üzere tam 6 ay sürecek eğitimler; Humanica Danışmanlık Şirketi Kurucusu Dr. Barbaros Kon tarafından verecek. Finansman tablo okuma ve bütçe yönetimi eğitimini ise konuk eğitmen olarak Şevket Sayılgan gerçekleştirecek. Eğitimler; DEGİAD Sadık Emre Çaputçu Yönetim Binası Eğitim Salonu’nda yapılacak. Toplam 62 saatlik eğitim programı sonucunda yüzde 80 devamlılık sağlayan üyelere ‘Humanicacoach Leadership Sertifikası’ takdim edilecek. Eğitimler, Pazartesi günü mesai saati bitimlerinde yapılacak. Eğitimler, şu başlıklardan oluşacak: ‘yönetim politikalarını belirleme, fonksiyonel analiz teknikleri, stratejik amaçlardan hedeflere, etkili liderlik, koçvari lider olma, kriz ve risk yönetimi, raporlama ve toplantı yönetimi, Aile Anayasası’nın temelleri, finansal tabloları okuma ve bütçe yönetimi.’

“EĞİTİMLER, İŞ VE SOSYAL HAYATA KATKI SAĞLAYACAK”

Konuya ilişkin konuşan DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, “Üyelerimizin, şirketlerinde üst kuşaklardan işi devir almada yaşayabileceği sorunların önüne geçmeye yönelik, aynı zamanda iş hayatına ve sosyal hayatına katkı sağlamak amacıyla bu programı düzenledik. Yeni yönetim binamızda üyelerimizi daha çok görmeyi arzu ediyoruz. Bu eğitimler ve aktivitelerin üyeleri yönetim binamızda daha çok buluşturacağına inanıyoruz. Bu eğitim programını, işinde uzman Humanica Danışmanlık ekibi ile yapmayı tercih ettik. Eğitim başlıklarından bazıları aşağıdaki gibi olup, bu başlıklar iş hayatında sürekli karşımıza çıkan konulardır. Uzman ve deneyimli bir ekip tarafından bu eğitimlerin verilecek olmasından dolayı çok heyecanlıyız ve üyelerimizin gelişimine önem veriyoruz” dedi.

“İŞLERİNİ TAM ANLAMIYLA YÖNETEBİLECEK YETKİNLİĞE SAHİP OLACAKLAR”

DEGİAD ailesi ile ortak bir proje yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Humanica Danışmanlık şirket kurucusu Barbaros Kon, bu eğitim sonucunda şirketlerinde 2’nci ve 3’üncü kuşakların işlerini tam anlamıyla yönetebilecek yetkinliğe sahip olacaklarını dile getirdi. Kon; “Bu programı yaşayan ve gören üyelerin bu programın devamını isteyeceklerini düşünmekteyiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER