DEGİAD ile AKUT’tan anlamlı teşekkür

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) iş birliğinde yürütülen ‘Afetlerde daha fazla insan kurtarmak için AKUT’a bağış kampanyası’ sona erdi. DEGİAD ve AKUT’tan tüm hayırseverlere teşekkür gecikmedi.

DEGİAD ile AKUT’tan anlamlı teşekkür

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD), olası afetlerde, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Denizli Ekibi’ne hız ve zaman kazanımını sağlayacak olan teknolojik ekipman ve donanım ihtiyaçları için ‘Afetlerde daha fazla insan kurtarmak için Akut’a bağış kampanyası’ projesini hayata geçirdi. Bu projede AKUT Denizli Ekibi için önemli miktarda teknolojik ekipman ve donanım yardımı ile birlikte para desteği sağlandı. DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan ve AKUT Denizli Ekip Lideri Cengizhan Öztürk, bağış kampanyasına destek verenlere teşekkür etti.

“TEKNİK EKİPMAN VE DONANIM ÖNEMLİ"

İzmir depremi sonrasında hayata geçirilmesi karar verilen kampanya hakkında konuşan DEGİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve AKUT Denizli Ekip Lideri Cengizhan Öztürk, “AKUT Denizli Ekibi olarak 26 gönüllü ile İzmir’de 4 gün boyunca görevimizi yerine getirdik. İzmir’de yaşadıklarımız sonucunda teknik ekipmanların bizim gibi arama kurtarma ekipleri için ne kadar değerli ve önemli olduğunu anladık. Teknik ekipman ve donanım çok önemli” şeklinde konuştu. DEGİAD Başkanı Hakan Urhan ise şunları aktardı: “Biz de DEGİAD olarak bu konuda neler yapabiliriz düşündük ve Yönetim Kurulu Üyemiz Cengizhan Öztürk’ün AKUT Ekip Lideri olmasından dolayı ihtiyaçlar nelerdir, nasıl yardımcı olabiliriz birlikte plandık.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER