DEGİAD Pamukkale’nin dönüşüm fikirlerini ödüllendirdi

Denizli Genç İş İnsanları Derneği'nin (DEGİAD) Denizli turizmine katkı sağlaması amacıyla başlattığı ‘Pamukkale'de Dönüşüm Seninle Başlıyor Projesi’ kapsamında düzenlenen ‘ Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması’ sonuçlandı. 11 kategoride 51 projenin katıldığı yarışmada dereceye giren projelerin sahiplerine ödülleri Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi.

DEGİAD Pamukkale’nin dönüşüm fikirlerini ödüllendirdi

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) tarafından Denizli turizmine katkı sağlaması amacıyla başlatılan ‘Pamukkale'de Dönüşüm Seninle Başlıyor Projesi’ kapsamında düzenlenen ‘ Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması’ sonuçlandı.

51 mimarın projeleri ile katıldığı yarışmada 11 kategoride dereceye giren proje sahiplerine ödülleri Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan DEGİAD Başkanı Hakan Urhan; “Pamukkale turizmi sezona bağlı değil. Pamukkale'de 365 gün turizm mümkün. Çağdaş bir turizmin alt ve üst yapısı maalesef Pamukkale'de yok. Biz Denizlililer bile Pamukkale’yi sosyal hayatımızın içine koymamışız. Pamukkale’ye ya bir düğün için ya da bir toplantı için gitmişiz. İşte bu yüzden Pamukkale'nin katma değerli bir bölge olabilmesi için dernek olarak katkı sağlamak istedik. İnşallah bu çalışmamız bölge için bir kıvılcım olur" dedi.

Tören öncesi yapılan kolokyumda jüri üyeleri projeleri değerlendirme kriterleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Ardından ödül törenine geçildi. Yarışmada 3’üncü olan Hatice Büşra Al Özdilek, 2’nci olan Aslıhan Sücüllü ve 1’incilik ödülünün sahipleri Nizam Onur Sönmez, Hüseyin Furkan Balcı, Tevfik Saygın Özcan ve Derya Uzal ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldı.

Yarışma kapsamında düzenlenen resim yarışmasına katılan 60 ilk ve ortaokul öğrencisinden dereceye girenler de törende ödüllendirildi.

Hayallerindeki Pamukkale’yi resmeden öğrencilerin eserleri katılımcılardan beğeni topladı.

1'incilik ödülü: Nizam Onur Sönmez, Hüseyin Furkan Balcı, Tevfik Saygın Özcan ve Derya Uzal

2'ncilik ödülü: Aslıhan Sücüllü

3'üncülük ödülü: Hatice Büşra Al Özdilek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER