DEGİAD ve DOÇEV’den çevreci protokol

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD), Abalıoğlu Holding ve Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV) işbirliğinde ‘DEGİAD 30. Yıl Hatıra Ormanı’ projesi kapsamında protokol imzalandı.

DEGİAD ve DOÇEV’den çevreci protokol

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD), Abalıoğlu Holding ve Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV) işbirliğinde ‘DEGİAD 30. Yıl Hatıra Ormanı’ projesi kapsamında ve Abalıoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Abalıoğlu ev sahipliğinde protokol imzalandı.

İmza töreninde konuşan Abalıoğlu, doğanın korunmasına yönelik gerçekleştirdikleri sosyal projeler kapsamında şunları söyledi: “Doğal dengeyi ve çevresel değerleri nesiller boyu korumak ve geliştirmek adına öncü ve evrensel bir sivil toplum kuruluşu olmayı amaçlıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz projeler sadece biz yetişkinleri değil çocukları da içine dahil eden projeler. Yurdun dört bir köşesinden farklı noktalarda yaşayan çocuklara pil atıklarını toplatıp kargosu bize ait olmak üzere tarafımıza yollamalarını sağlıyoruz. Bu sayede çocuklara, küçük dokunuşlarla doğaya nasıl sahip çıkabileceklerini de öğretmiş oluyoruz. Ayrıca çocukların projede yer almaları kendilerini değerli hissetmelerini sağlıyor.” ‘Kuş Yuvaları’ projelerinden de bahseden Abalıoğlu, Denizli’deki farklı firmalar ve DOÇEV işbirliği ile ağaçlandırma projeleri yürüttüklerini ve bu kapsamda da DEGİAD ile ‘DEGİAD 30. Yıl Hatıra Ormanı’ projesi için bir araya geldiklerini ifade etti. Abalıoğlu, ayrıca DEGİAD’a ismini ‘İş İnsanları’ olarak değiştirmesiyle toplumsal cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldırmaya destek olduğu için teşekkür etti.

“2 BİN AĞAÇLIK BİR HATIRA ORMANINI HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Proje hakkında konuşan DEGİAD Başkanı Hakan Urhan; “DEGİAD ailesi olarak sosyal projelere önem veriyoruz. ‘DEGİAD 30. Yıl Hatıra Ormanı’ projesiyle DOÇEV ve Abalıoğlu Holding ile birlikte hareket ediyoruz. Sarayköy-Tepeköy Mevkii’nde, Yenicekent Ağaçlandırma Proje Sahası’nda 2 bin ağaçlık bir hatıra ormanını önümüzdeki süreçte hayata geçireceğiz. Buradan DOÇEV yetkililerine, İsmet Abalıoğlu’na çok teşekkür ediyoruz” dedi. Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. Tören sonunda Abalıoğlu, DEGİAD üyelerine Abalıoğlu Holding binasını ve DOÇEV binasını gezdirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER