DEGİAD ve EGİAD arasında ticaret köprüsü

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nde hem mevcut tanışıklıkların daha da geliştirilmesi hem de iş birliklerinin artırılması amacıyla networking etkinliği yapıldı.

DEGİAD ve EGİAD arasında ticaret köprüsü

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) İş Geliştirme Komitesi tarafından hem mevcut tanışıklıkların daha da geliştirilmesi hem de iş birliklerinin artırılması amacıyla networking etkinliği organize edildi. Etkinliğe; DEGİAD Başkanı Hakan Urhan’ın yanı sıra Ege Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGİFED) Başkanı Aydın Buğra İlter, Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, EGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve EGİAD üyeleri katıldı.

DEGİAD’da düzenlenen etkinlikte konuşan DEGİAD Başkanı Hakan Urhan; “EGİFED Başkanımız Aydın Buğra İlter’in de katılımıyla, EGİAD Yönetim Kurulu ve kıymetli üyeleri ile bir araya geldik. Ülkemizin en köklü GİAD’ları olan DEGİAD ve EGİAD’ın bir araya gelmesi, iş dünyasında yeni işbirliklerinin ve ticaretinin gelişmesinde köprü olacaktır. Zaman zaman DEGİAD üyeleri ile yapmış olduğumuz ‘Speed Networking’ etkinliklerinde özellikle Denizli iş dünyasında birbirini tanıyan ve tanımayan gruplar arasındaki ilişkileri hızlı ve etkili bir şekilde geliştirme temennimizde elde ettiğimiz sonuç bizim için mutluluk vericidir. Bu etkinliğin bölgesel olarak yapılması ise DEGİAD ve EGİAD üyeleri için ticaret köprüsü olacaktır. Bu etkinlik, hem üyelerimiz arası ticareti arttırmada, hem de yıllardan beri süregelen dernekler arası dostluğumuzu kurumsal iş birliğine dökmek için oldukça verimli oldu” dedi. Sonbaharda İzmir’de toplantının devamını yapma kararı aldıklarını söyleyen Başkan Urhan, DEGİAD ve EGİAD İş Geliştirme Komiteleri’ne de bu köprünün kurulmasına vesile oldukları için teşekkür etti.

“DİĞER DERNEKLER İÇİN ÖRNEK TEŞKİL ETMEKTE”

DEGİAD’ın katılmasıyla federasyonun daha da güçlendiğini belirten EGİFED Başkanı Aydın Buğra İlter, İzmir ve Denizli arasında derneklerin bir köprü oluşturabileceğini ifade etti. Başkan İlter, “DEGİAD ve EGİAD’ın EGİFED içindeki diğer dernekler için de hem üye profili hem de gerçekleştirilen projeler bakımından örnek teşkil etmektedir” dedi. Kuruluşlarından itibaren yakın ilişkide bulunan EGİAD ve DEGİAD’ın aynı zamanda federasyon ve konfederasyon yapılarında da birlikte çalıştığını vurgulayan EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, her iki derneğin de gerek Atatürkçülük gerekse modern dünyaya dönük yüzü bakımından birbirlerine oldukça benzediğinin altını çizdi. Başkan Yelkenbiçer, İzmir ve Denizli arasındaki sanayi ve ticarete dayalı birlikteliğin DEGİAD ve EGİAD’ın çalışmaları ile daha da artırılması için çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER