DEGİAD "Yaşayan Pamukkale Mimari Fikir Projesi Yarışması" sonuçlandı

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nin (DEGİAD) Pamukkale’nin çehresini değiştirmek ve farkındalık yaratmak adına gerçekleştirdiği ‘Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor’ isimli projesinin mimari ayağı olan ‘Yaşayan Pamukkale Mimari Fikir Projesi Yarışması’na 51 eser başvurdu. Aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın da bulunduğu jüri üyeleri toplam 11 eseri ödüle layık gördü.

DEGİAD "Yaşayan Pamukkale Mimari Fikir Projesi Yarışması" sonuçlandı

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nin (DEGİAD) başlattığı ‘Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor Projesi’ kapsamında 15 Mart 2019’da başlayan ve 15 Mayıs 2019 tarihinde başvuruları sona eren ‘DEGİAD Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması’ sonuçlandı. Pamukkale Mahallesi’nin hem ulusal hem uluslararası ölçekte cadde ve sokaklarındaki mekânsal niteliğin geliştirilmesi için düzenlenen mimari proje yarışmasına 48 adet profesyonel kategori, 3 adet öğrenci kategorisi olmak üzere toplam 51 adet proje başvurusu yapıldı. Başvurusu yapılan eserler arasından ödüle layık olanları belirlemek için dev bir seçici kurul oluşturuldu. Aralarında Denizli Büyükşehir belediye Başkanı Osman Zolan’ın da bulunduğu mesleki odaların Denizli’deki yetkin isimler ve akademisyenlerden oluşan 6 kişilik Seçici Danışman Kurulu’nun yanı sıra 11 kişilik seçici kurul ve 2 raportör üye eserleri büyük bir titizlikle inceledi.

“PAMUKKALE’Yİ GÜZELE DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM”

Pamukkale-Hierapolis termal-arkeolojik alanının mekânsal niteliğinin uluslararası düzeyde kamusal alan lehine geliştirilmesine yönelik mimari tasarım öneri projelerinin arasından, 1. 2. ve 3.lük, ödüllerinin yanı sıra 5 ayrı mansiyon ödülü, bir satın almaya değer görülen eser ile 2 öğrenci katılım ödülü belirlendi. Yarışmanın Pamukkale’yi iyiye ve güzele dönüştürmek konusunda çıkılan uzun soluklu yolculuğun önemli adımlardan biri olduğunu dile getiren DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, gösterilen yoğun ilgiden dolayı yarışmacılara ve başta Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan olmak üzere oda başkanları ve akademisyenlere teşekkür etti.

ÖDÜL ALAN EKİPLER ŞU ŞEKİLDE;

DEGİAD birincilik ödülü: Ekip başı Nizam Onur Sönmez (İTÜ), Hüseyin Furkan Balcı (OGÜ, İTÜ), Tevfik Saygın Özcan (İTÜ), Derya Uzal (İTÜ)

DEGİAD ikincilik ödülü: Aslıhan Sücüllü (Uludağ Üniversitesi)

DEGİAD üçüncülük ödülü: Hatice Buşra Al Özdilek (YTÜ)

DEGİAD birinci mansiyon ödülü: Can Kalınsazlıoğlu (Dokuz Eylül Üniversitesi), Fatih Şişik (Dokuz Eylül Üniversitesi)

DEGİAD ikinci mansiyon ödülü: Enes Burhan Pilavcı (YTÜ), Edis Bengi Erciyes (İTÜ),

DEGİAD üçüncü mansiyon ödülü: Burak Çıkırıkcı (MSGSÜ), Hasan Murad Adalı (MSGSÜ),

DEGİAD dördüncü mansiyon ödülü: Lebriz Atan Karaatlı (İTÜ), Sacit Arda Karaatlı ( İTÜ),

DEGİAD beşinci mansiyon ödülü: Ekip Başı Eren Tümer (Lefke Avrupa Üniversitesi), Ece Sultan Karacık (Çukurova Üniversitesi), Ayşe Ekici (ODTÜ), Semanur Şeker (Hasan Kalyoncu Üniversitesi),

DEGİAD Satın Almaya Değer Görülen: Projenin müellifleri: Ayça Yazıcı Altıparmak (İTÜ), Ömer Yeşildal (Abant İ. Baysal)

Jüri katılım ödülü: Batuhan Ömrüuzak (PAÜ) ve Janset Gizem Alkan (PAÜ), Mohammed Abdellatif (Uludağ Üniversitesi) ve Ahlıddın Shodıev (Uludağ Üniversitesi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER