DEGİAD’DA YENİ BAŞKAN; HAKAN URHAN

Denizli Genç İşadamları Derneği'nin (DEGİAD) Olağanüstü Genel Kurulu, Anemon Otel’de gerçekleştirildi. Esra Kasapoğlu Ünlü ve Hakan Urhan, başkanlık koltuğu için yarıştığı ve 282 üyenin sandık başına gittiği Genel Kurul’da, yeni başkan 158 oyla Hakan Urhan oldu.

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Olağanüstü Genel Kurulu’nu Anemon Otel’de gerçekleştirdi. Genel Kurul’a; CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) Başkanı Okan Konyalıoğlu, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Selim Kasapoğlu, DEGİAD önceki dönem başkanları, DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen ve üyeler katıldı. Yeni başkan ve yönetiminin belirlendiği Genel Kurul’da büyük heyecan yaşandı. DEGİAD’ın 14’üncü dönem başkan adayları Esra Kasapoğlu Ünlü ve Hakan Urhan ekipleriyle birlikte centilmence yarıştı. Her iki ekipte ‘Kim kazanırsa kazansın, bu gece kazanan DEGİAD olacak’ vurgusu yaptı. Genel Kurul’da Divan Başkanlığı’nı Bekir Urganlıoğlu yaptı.

“DEGİAD ÇOK GÜZEL BİR OKUL”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen; “Çok keyifli, dolu dolu bir 3 yıl geçirdim. Göreve gelirken vaat ettiklerimizin çoğunu gerçekleştirdik. Bunlara yeni proje ve etkinlikler ekledik. Aynı zamanda kentin sorunlarıyla da ilgilendik. Bu konuda görüşlerimizi gündeme taşıdık. Bunları anlık öfkeyle değil, memleket sevgisini üstün tutarak gerçekleştirdik. DEGİAD çok güzel bir okul. Kendi adıma çok gururluyum. Bayrağı devrediyorum. Yeni başkan olacak arkadaşımıza ve ekibine başarılar diliyorum” dedi.

“ÜYELERİNE DOKUNAN YÖNETİM OLACAĞIZ”
Başkan adaylarından kürsüye gelen ilk isim Hakan Urhan oldu. DEGİAD’a üyelerin aidiyet duygusunun azalması nedeniyle aday olduğunu belirten Urhan; “DEGİAD ne iş yapar sorusunu sesli olarak dile getirdim. Arkadaşlar ile bir araya geldik ve benzer şikayetler olduğunu gördük. Network yapması, aidiyet duygusunu artıracak çalışmalar yapması DEGİAD’ın asli görevi ama bunlarla ilgili büyük sıkıntılar olduğunu gördük. DEGİAD, kendi içine kapanmış, belirli bir zümreyle kendi içinde faaliyet gösteren ve sosyal aktiviteler düzenleyen kulüp havasına girmiştir. Bu üzücü bir durum. Bunlardan şikayet eden ben ve arkadaşlarım aday olduk. Sizlere dokunan yönetim olmak istiyoruz” diye konuştu.

“DEGİAD AKADEMİ’Yİ KURACAĞIZ”
Urhan’ın ardından kürsüye diğer aday Aslı Kasapoğlu Ünlü çıktı. “Birlikte büyüyen ve gelişen DEGİAD için çalışacağız” diyen Ünlü sözlerine şöyle devam etti: “DEGİAD Akademi’yi kuracağız, üyelerimiz aktif olarak işin içinde olacak. Ekim ayında faaliyete geçecek akademinin Haziran ayına kadar olan programı hazır. Ayrıca üniversite ile işbirliği içinde olacağız. Sektör komiteleri kurarak nitelikli istihdama sağlayacağız. Sportif, kültürel ve sanat aktivitelerimiz olacak. 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkacağız. Daha sonra Anıtkabir’i ziyaret edeceğiz. Yıl boyunca seminer, panel ve konferanslar düzenleyeceğiz.”

YENİ BAŞKAN HAKAN URHAN OLDU
Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Genel Kurul’a; 339 üyeden, 282’si katıldı. Üyeler sandık başına giderek oylarını kullandı. Başkan Adayı Esra Kasapoğlu Ünlü, çocukları Artun ve Can ile birlikte sandığa attı. Bir oy geçersiz sayıldı. Geçerli oyların 158’ini alan Hakan Urhan başkan seçildi. Aslı Kasapoğlu Ünlü ise 123 oyda kaldı. Yeni başkan Urhan’ın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ahmet Nuri Erikoğlu, Cahide Fenli Akman, Cengizhan Öztürk, Cevat Fahri Bermant, Cihan Emre İnceoğlu, Emel Demir, Emin Terzioğlu, Fatih Kundak, Güliz Kelleci Cengiz, Halit Coza, Hasan Demir, Mehmet Çakmak, Mehmet Erişkin, Mehmet Güney, Serdar Dinç ve Sinan Salgar.

PINAR ÇANKAYA- SERDAR KİRİŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER