DEGİAD’ın 30. Yıl Ormanı açıldı

Denizli Genç İş İnsanları Derneği tarafından geçtiğimiz yıl oluşturulan ve pandemi nedeniyle açılışı yapılamayan DEGİAD 30. Yıl Ormanı’na yeni fidanlar dikildi ve açılışı yapıldı.

DEGİAD’ın 30. Yıl Ormanı açıldı

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nce (DEGİAD) geçtiğimiz yıl oluşturulan DEGİAD 30. Yıl Ormanı’na yeni fidanlar dikildi. Sarayköy İlçesi Tepğeköy Bölgesi’nde oluşturulan DEGİAD 30. Yıl Ormanı’na dikilen yeni fidanların ardından hatıra ormanının açılış töreni yapıldı. Etkinlikte konuşan DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, “Biz 1991 yılında kurulan bir derneğiz. Bu sene 31. yıl içerisindeyiz. Bu sene üyelerimizin doğum günlerinde bir hediye ya da ikramda bulunmaktansa, DOÇEV aracılığıyla ormanlaştırma ihtiyacı olan bölgelerimize fidan yardımı yapmayı karar almıştık. Her sene de fidan bağışımız olacak. Bununla ilgili ‘DEGİAD 30. Yıl Ormanı’ adında bir yer tahsis edildi. Pandemi sonrası ve kış aylarından sonra bugüne nasip oldu. Orman yangınları olması nedeniyle bölgelerimizin ağaçlandırılması adına üzerimize düşen hassasiyeti göstermeye çalışıyoruz” dedi.

“DEGİAD’LA 3 ORMAN KURDUK”

Abalıoğlu Holding Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeler Müdürü ve DEGİAD 8. Dönem Başkanı Ercüment Erdem ise şunları kaydetti: “DOÇEV, 1996 yılında kuruldu. Her yıl yeni bir orman yapmayı hedeflemiştik. Çok şükür amacımızı gerçekleştirdik. Bu güne kadar 100’ün üzerinde orman ve koru kurduk, 520 bin fidanı da toprakla buluşturduk. Bu bölgede de 5 orman ve 3 korumuz var. Bunlar doğa ve çevre sevgisi olan kişi ve kurumların yaptırdığı ormanlar. DEGİAD’la bugüne kadar 3 orman kurduk. Bu 3 ormandan 1 tanesi Sarıabat’ta merhum Başkanlarımız Güneş Özsoy ve Sadık Çaputçu adına yapıldı. Diğer ormanımızı da Acıpayam’da gönüllümüz ve DEGİAD üyesi Olcay Neriman ve Veli Aslan arkadaşlarımızın ‘Her Kilometre Bir Fidan’ projesiyle yaptık. Bu da DEGİAD’ın 30. yılı için 2020 yılında yaptığımız bir orman. Açılışı gerçekleştirmek bugüne nasip oldu.”

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER