DEGİAD’ın Sektörler Toplantıları devam ediyor

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nin İş Geliştirme Komitesi, 2022 yılın ocak ayı itibarıyla her ay düzenli olarak ‘Sektörler Toplantısı Etkinliği’ gerçekleştirerek, birbirinden değerli uzman konukları davet edip, iş insanlarını profesyonellerle bir araya getiriyor.

DEGİAD’ın Sektörler Toplantıları devam ediyor

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) İş Geliştirme Komitesi, iş dünyasının dönüşümünü desteklemek amacıyla DEGİAD üyelerinin benimseyebilecekleri stratejileri ve yatırımları oluşturmalarına yardım etmek için her ay düzenli olarak sektörler toplantısı düzenliyor. DEGİAD üyelerinin ve kent kültürünün sürdürülebilir gelişimine odaklanan komite, farklı sektörlerde faaliyet gösteren üye iş insanları arasındaki iletişimi artırması dışında, üyelerinin sektörel gelişmelerle ile ilgili kolektif bir çatı altında bilgi alışverişi yapmalarına da olanak sağlıyor. Yılın ilk “Sektörler Toplantısı” etkinliği, ocak ayında Hazine ve Risk Yönetim Uzmanı Necmettin Özarslan ile yapıldı. Kette artan ihracat talepleri ile ilgili olarak ortaya çıkan en önemli sorunun kur dengesizliği olduğu düşüncesi ile gündemine , ‘Kur dengesizliğinden kaynaklı kayıpları önlemek için Korumalı ithalat/İhracat’ konusunu alan komite, aynı toplantıda DEGİAD üyesi Okan Oğuz ile Tim ve Ticaret bakanlığı teşvik ve desteklerini konuştu.

’Kurumsal Karbon Ayak İzi, Yeşil Mutabakat Sürecine Uyum’ başlıklı Şubat ayı toplantısında Okay Kayhanlı ile sürdürülebilir kalkınma ve çevre için yenilenebilir enerji kaynaklarının önemini, kurumsal karbon ayak izini, Paris Anlaşması’nı konuşan DEGİAD üyeleri, mart ayı toplantısında da  Sürdürülebilir Kalkınma Derneği ve Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu’ndan Ferda Ulutaş İşevi ve Melis Cengizhan ile ‘Döngüsel Ekonomi ve İş Fırsatları’ başlığı altında, döngüsel ekonomi prensipleri, iş modelleri ve iş birliği ile fırsat alanları hakkında Nurol İnşaat, Vasfiye Ömercapoğlu ve Roteks Tekstil, Serra Şekeroğlu  ile bir araya geldi.

DEGİAD İş Geliştirme Komitesi’nin önümüzdeki günlerdeki projeleriyle ilgili konuşan DEGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Cahide Fenli Akman; “Türkiye iş dünyasının mevcut durumunu ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu projeler üretiyoruz. Bu projelerin en önemli amacı ise DEGİAD üyelerinin, yüksek katma değerli, çeşitlendirilmiş ve teknolojileri geliştirilmiş, döngüsel ekonomi içerisinde yer almalarına ve sürdürülebilir finansa sahip olan girişimciliğe ve yenilikçiliğe sahip olmalarına katkı koymaktır” dedi. DEGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Halit Coza  ise şunları kaydetti: “Kent vizyonuna katkı koyacak, Denizli'deki yerel kültür ve ürünleri  teşvik edecek , sürdürülebilir turizmin desteklenmesi için politikalar oluşturulmasını ve uygulanmasına yardımcı olacak projeler ile kalkınma odaklı politikaların desteklenmesi ve finansal hizmetlerine erişim yoluyla, DEGİAD üyelerinin işletmelerinin büyümesini sağlayacak projeleri üretmeye devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER