Değişim Grubu’ndan üyelere ‘E-Defter’ semineri

Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (SMMMO) 25-26 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurul öncesinde Değişim Grubu Başkanı Necdet Bardan tarafından, oda üyelerine yönelik, e-defter, e-arşiv, e-fatura ve e-süreç yönetimi konularında seminer düzenlendi.

Değişim Grubu’ndan üyelere ‘E-Defter’ semineri

Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO) 25-26 Mayıs’ta gerçekleştireceği Olağan genel Kurul öncesinde seçime girecek gruplar çalışmalarına başladı. Değişim Grubu Başkanı Necdet Bardan, üyelere yönelik Nortpoint Otel’de seminer düzenledi. Uyumsoft programı yetkili eğitmenlerince verilen seminerde serbest muhasebeci ve mali müşavirlere e-defter, e-arşiv, e-fatura ve e-süreç yönetimi konularında bilgiler aktarıldı. Katılımcılar semineri ilgiyle izledi. Yaklaşan seçime dair konuşan Değişim Grubu Başkanı Necdet Bardan; “Mesleğimizin 30’uncu yılında 25-26 Mayıs’ta Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştireceğiz. Bu seçimli kongrede yasa gereği gruplar yarışacak. Değişim Grubu da grupların liderliğini yapacak bir grup. Düzenlediğimiz seminerle de çalışmalarımızı taçlandırmak istedik. Meslektaşlarımıza adaylığımızı da açıkladık. 25-26 Mayıs tarihi bir süreç olacak. Değişim Grubu ile birçok kaleyi, padişahlığı bu dönemde yıkacağız. Geleceği planladık, kurguladık. Üyelerimizde bizlere yetki verdiğinde gençlerle, kadın meslektaşlarımızla, üstatlarımızla geleceği yönetmeye hazırız. Meslektaşlarımızı genel kurula bekliyoruz ve tercihlerini bizden yana kullanmalarını istiyoruz” dedi.

“ÜYELERİMİZİ ŞEFFAF VE SAYGIN ODA YÖNETİMİ İLE BULUŞTURACAĞIZ”

Hayata geçirmeyi planladıkları projelerden de söz eden Bardan; “Mesleğimizin kamuoyu saygınlığını yeniden oluşturacağız. Mücbir Sebep Yasası’nın çıkarılması için tam bir irade ile daha etkin çalışacağız. E-birlik sisteminin geliştirilmesi ile tahsilat sorunu ve haksız rekabete son vereceğiz. Mesleğin üzerindeki ağır yükümlülüklerin kaldırılması için gerekli girişimleri yapacağız. TÜRMOB ile tüm bankaların tek tip hesap ekstresi standardı oluşturulması için Bankalar Birliği ve Hazine ve Maliye Bakanlığı ile projelendirilmesi için çalışacağız. Meslekte bilgi teknolojilerinden faydalanılması sağlanarak mesleğin güncelliğini geliştireceğiz. Üyelerimizi şeffaf ve saygın oda yönetimi ile buluşturacağız ” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER