'DEĞİŞİM ŞART, ÇÖZÜM BİZİM GÖREVE GELMEMİZ'

 'DEĞİŞİM ŞART, ÇÖZÜM BİZİM GÖREVE GELMEMİZ'

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi’nin 17-18 Şubat’ta yapılacak 14. Dönem Genel Kurulu öncesi basın açıklamasında bulunan Kemal Tiryaki, adaylığını açıklayarak; “Değişim şart” dedi ve  çözümün ise kendilerinin olduğunu söyledi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi, 17-18 Şubat’ta 14’üncü Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirecek. Çağdaş İnşaat Mühendisleri Grubu, genel kurul öncesi Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde (DGC) basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya; Çağdaş İnşaat Mühendisleri Grubu Başkan Adayı Kemal Tiryaki, yönetim Kurulu üyeleri ve üyeler katıldı. “Değişim şart” diyen Tiryaki, çözümün ise kendilerinin olduğunu söyledi. Tiryaki sözlerine şöyle devam etti: “Bugünlerde odalarımızın adlarının önündeki ‘Türk’ sözcüğünün kaldırılması yönünde çalışmalar yapıldığı basında yer almaktadır. Ülkemizin en fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemde böyle bir girişimin sözünün edilmesi bile meslek camiamızı derinden üzmüştür. İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubemizin 17-18 Şubat Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak olan 14. Dönem Genel Kurulunda Çağdaş İnşaat Mühendisleri Grubu olarak adaylığımızı açıklamak üzere toplanmış bulunmaktayız. Katılımınız ve desteğiniz için siz basın emekçilerine çok teşekkür ederiz. Yönetime Kurulumuz Kemal Tiryaki, Fatih Kadıoğlu, Nuray Pakatcı, Nisan Höke, Serhat Çetinalp, Eray Kara ve İzzet Şekerci bulunuyor.  Şu an görevde bulunan ve görev süresini doldurmak üzere olan meslektaşlarımıza teşekkür ederim. Ancak son dört yıl boyunca görev yapan ve tekrar aday olan arkadaşlarımızın döneminde; mesleğimiz adına yapılanları yetersiz ve etkisiz görmekteyiz. Meslektaşlarımız arasında başkalaştırma, ötekileştirme yaparak meslek örgütü içinde gruplaşmalara neden olan bu yönetimin önümüzdeki dönem göreve devam etmemesi, mesleki etkinliğimiz, saygınlığımız ve zor bir dönemden geçen ülkemiz için birlik, beraberliğimiz açısından büyük önem taşımaktadır” dedi.

İŞTE TİYAKİ’NİN PROJELERİ
Başkan Adayı Tiryaki, göreve geldikleri zaman yapacaklarını şu şekilde sıraladı: “Meslektaşlarımıza yakışır bir İMO Denizli Şubesi Kompleksi yapmak. Sektörün farklı alanlarına yönelik eğitim çalışmaları derinleştirilerek sürdürülecek. Kurumlara özel eğitim ve teknik geziler düzenlenecek. Şantiye şefi ve saha mühendislerine yönelik çalışmalar düzenlenecek. Üyelerimize yönelik ücretsiz kurslar düzenlenecek. Özel sektör-Genç mühendis buluşmalarıyla genç mühendislerimize iş olanakları araştırılacak. Deneyimli üyelerimizin deneyimlerini genç mühendislerimize ve adaylarına aktarılması için söyleşiler yapılacak. Genç üyelerimizin istihdam edilebileceği İŞKUR, KOSGEB gibi kurumlardan proje destekleri imkanları araştırılacak. Yaz kampları düzenlenecek. Bilişim teknolojilerinin sektörün farklı alanlarında kullanımı için eğitimler verilecek. Tüm üyelerimizin yararlanacağı bilgisayar olanakları ve mekanları oluşturulacak. Denizli Ulaşım Ana Plan hazırlanma süreçlerine etkin katılım sağlanacak. İşçi sağlığı ve iş güvenliği kültürünü artırma çalışmaları yapılacak. Temel afet bilincini yaygınlaştırma çalışmaları yapılacak. Kentsel dönüşümle ilgili çalışmalar sürdürülecek. Ödüllü Bitirme projesi yarışmaları düzenlenecek. Önemli Mühendislik yapıları hakkında atölye çalışmaları yapılacak. Öğrenci üyelerimizle deneyimli meslektaşlarımız buluşturulacak. Burs imkanları araştırılarak ihtiyacı olan öğrencilere burslar verilecek. Müzik koroları kurulacak. Sosyal sorumluluk projeleri geliştirilecek. Fotoğrafçılık kursları açılacak. Kültür ve yurt dışı turları düzenlemeye devam edilecek. Yapı-Denetim ve Projeci üyeler için proje kontrolleri ve ücretlendirme ile ilgili çalışmalar yapılacak. Altyapı ve üst yapı ile ilgili sempozyum düzenlenecek.”

7-18 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan seçimde Başkan Adayı Tiryaki, mevcut Başkan Şevket Murat Şenel ile yarışacak. 

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER