DELİKTAŞ'TA ÜSTYAPININ İLK 2 ETABI BİTTİ

DELİKTAŞ'TA ÜSTYAPININ İLK 2 ETABI BİTTİ

Pamukkale Belediye tarafından 85 milyonluk dev bir yatırımla başlanan mahallerdeki üstyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Üstyapı çalışmalarının ilk başlandığı mahalle olan Deliktaş’ta 8 etabın ilk ikisi tamamlandı.  

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “İlçemizi daha da güzelleştirmek adına başlattığımız üstyapı çalışmalarımıza ilk olarak Deliktaş Mahallemizde başlamıştık. Burada 8 etap sürecek çalışmalarımızda 1 ve 2. etabın parke döşemelerini tamamladık” dedi.

Pamukkale İlçesi’nde gerçekleştirdiği dev projelerle dikkat çeken Pamukkale Belediyesi, 85 milyonluk bir bütçe ayırarak üstyapı atağı başlatmıştı. 4 mahallede başlatılan üstyapı atağının ilk noktası olan Deliktaş’ta çalışmalar hızla ilerliyor. Pamukkale Belediyesi tarafından yapılan Deliktaş Mahallesi üstyapı çalışmaları, yaklaşık 21 km uzunluğunda bir alanı kapsıyor. Toplamda 98 sokağı içine alan ve 8 etap halinde gerçekleştirilecek çalışmalarda, 200 bin metrekare parke taşı, 29 bin metrekare kaldırım alanı, 22 bin metre bordür, 30 bin metrekare asfalt yol yapılacak.

“ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR”
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 8 etaptan oluşan Deliktaş Mahallesi üstyapı çalışmalarında 1. ve 2. etapta parke döşeme çalışmalarının tamamlandığını belirtti. “Deliktaş Mahallemizde ki çalışmalarımızda kısa sürede hızlı bir ilerleme kaydettik” diyen Başkan Gürlesin, “1.etabımız 17 sokağı; 2.etapta 12 sokağı kapsıyordu. 1.ve 2.etapta toplamda 29 sokakta parke döşemeleri tamamlandı. Burada toplamda 12 bin m2 parke taşı döşendi. 3 bin m3 beton döküldü. 3.etabın kazı çalışmaları ve beton dökümü bitti. Sadece parke döşemeleri kaldı. Ekiplerimiz, etap etap ilerlenen çalışmaları titizlikle, vatandaşı mağdur etmeyecek şekilde gerçekleştiriyor. En başından bu yana hep söylediğim gibi, önemli olan güzel bir çalışma gerçekleştirirken, halkımızın mağduriyetini en aza indirgemekti. Pamukkale Belediyesi olarak da mahallelerimizde devam eden tüm üstyapı çalışmalarında ve diğer tüm çalışmalarımızda önemsediğimiz nokta budur. Muhtarlıklarımıza çalışmalarımızla ilgili bilgi aktarımlarımız sürüyor. Bu sayede vatandaşımız hangi sokakta kazı çalışması olacak, ne zaman bitecek önceden bilgilendiriliyor. Üstyapı çalışmalarımız tamamıyla bittiğinde gerçekten yepyeni bir Deliktaş, İncilipınar, Fatih ve Cumhuriyet Mahallesi olacak. Kısa süreli çözümler değil, kalıcı çözümlerle, geleceğe ışık olacak projelere imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER