DEMASD’dan Denizli’ye yeni galericiler sitesi

Merkezefendi Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Denizli Motorlu Araç Satıcıları Derneği (DEMASD) Başkanı İsmail Koçkaya, “Denizli’ye yeni bir galericiler sitesi kazandırmak için kooperatif kurduk. Projelerimiz hazır. Denizli için hayırlı olsun” dedi.

Denizli Motorlu Araç Satıcıları Derneği (DEMASD) 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.  Merkezefendi Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan, DEMASD Başkanı İsmail Koçkaya ve üyeler katıldı. Genel kurulunun Divan Başkanlığına Şükrü Kızılaslan ve katip üyeliğe Yakup Okay ve Gökan Eraydın seçildi. DEMASD Başkanı İsmail Koçkaya, Denizli’nin ticari, sosyal ve kültürüne katkıda bulunmak istediklerini belirterek, “Motorlu araç satıcıları arasında danışmayı artırmayı amaçlıyoruz. Derneğimiz 11 Eylül 2020 tarihinde kuruldu. 206 üyemiz bulunuyor. Üyelerimize Mesleki Yeterlilik Belgesi almaları konusunda yardımcı olduk. Denizli’ye yeni bir galericiler sitesi kazandırmak için kooperatif kurduk. Projelerimiz hazır. Üyelerimiz arasındaki sosyal dayanışmayla kooperatifimizin arsası belirlendi. Denizli için hayırlı olsun” dedi.

“DEMASD KENTİMİZE KATMA DEĞER SAĞLIYOR”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Denizli Motorlu Araç Satıcıları Derneği üyeleri kentimize katma değer sağlıyor. Sonuna kadar DEMASD’ın arkasındayız. Sorunlarınızın çözümüne katkılar koyacağız. Örgütlenerek sorununuzun çözümünü sağlıyorsunuz. Belediye Başkanlığı öncesi Belediye meclislerinde sorunlarınızı dile getirdik. Galericiler sitesi Merkezefendimize çok yakışacak. Hayırlı olsun” diye konuştu.

“TRAKTÖR GALERİSİ, BÖLGENİN EN ÇOK ÇEKİM MERKEZİ OLDU”

Galericilerin sorunlarının çözümü için 15 yıl önce Belediye Başkan Yardımcılığı sırasında başladıklarını söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “İçişleri Bakanlığı’ndan galericilerin sitelerde toplanması talimatı geliyordu. Biz de bu sorunu çözmek için sürekli toplantılar yapıldı. Traktör Satıcıları Galerisi bize bir örnektir. Traktör Galerisi, bölgenin en çok çekim merkezi oldu. Üyelerinizin kendi mekanlarının olmasından yanıyız. Kurulacak olan yeni galericiler sitesi için destek olacağız. Ben kooperatifinize ve projenize destek veriyorum” şeklinde konuştu.

BAŞKAN KOÇKAYA GÜVEN TAZELEDİ

DEMASD’ın 1. Genel Kurul sonrasında yapılan seçimde mevcut Başkan İsmail Koçkaya, güven tazelerken, Ferit Çetinkaya, Volkan Gürkan Cengiz, Asım Derici ve Şerafettin Çelik yönetim kuruluna, Denetleme Kurulu’na ise Mustafa Kısaoğlu, Orhan Aras ve Şükrü Kızılaslan aslan seçildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211