DEMİOSB ilk ‘Müteşebbis Heyet’ toplantısını yaptı

Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (DEMİOSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı, Denizli Valisi Hasan Karahan başkanlığında gerçekleştirildi.

DEMİOSB ilk ‘Müteşebbis Heyet’ toplantısını yaptı

Denizli Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (DEMİOSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı, gerçekleştirildi.

Bölgenin tüzel kişilik kazanmasının ardından gerçekleştirilen ve Denizli Valisi Hasan Karahan başkanlığında yapılan ilk toplantının açılış konuşmasında DEMİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, bölge hakkında bilgiler verdi. Başkan Keçeci, şunları söyledi: “Bölgemiz toplamda 2,5 milyon metrekare, 2 ancak arazi koşulları gereği yeşil alanı oldukça bol olan; laboratuvar, eğitim merkezi gibi ortak kullanım alanları bulunan bir organize sanayi bölgesi olacak. 120’ye yakın sanayi parselinin olması öngörülüyor. 2020 yılında gerçekleştirilecek kamulaştırmalar sonrasında Büyükşehir belediyemizce altyapı çalışmalarına başlanması düşünülüyor.”

DEMİOSB’İN TEKNOLOJİ ÜRETEN BİR ALAN OLMASI BEKLENİYOR

2019 yılının sonunda tüzel kişiliği kazanan DEMİOSB, Honaz İlçesi Gürlek Mevkii’nde yer alıyor. Denizli Organize Sanayi Bölgesi’ne 3 km mesafede bulunan bölgenin sınırından açılması planlanan İzmir – Antalya Otoyolu geçiyor. Denizli Sanayi Odası öncülüğünde gerçekleşen organize sanayi bölgesi için şimdiye kadar makine imalat sektöründen 100’e yakın talep toplandı. Sadece makine imalat sektörüne yönelik üretim yapan sanayicilere açık olacak olan bölgede ayrıca; meslek lisesi, laboratuvar, ortak tasarım alanı gibi ortak kullanım alanları belirlendi. 15 kişiden oluşan müteşebbis heyetinin içerisinde Denizli Valiliği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin de bulunduğu DEMİOSB’nin ilk etabının önümüzdeki sene tamamlanması öngörülüyor. DEMİOSB’nin tamamlanmasıyla birlikte hem Denizli’den hem de Türkiye’nin dört bir yanından makine imalatçılarını bir araya toplayan ve teknoloji üreten bir alan olması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211