DEMİR: 'GÜCÜMÜZÜ MİLLETİMİZDEN ALIYORUZ'

DEMİR: 'GÜCÜMÜZÜ MİLLETİMİZDEN ALIYORUZ'

Emniyet Genel Müdürlüğü 173’üncü kuruluş yıl dönümünü kutladı.  Denizli Valiliği’nde bulunan Atatürk büstü önünde gerçekleştirilen törende Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Atatürk büstüne çelenk koydu.

Emniyet Genel Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yılda kuruluş yıldönümü kutladı. Denizli Valiliği önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk koyulması ile başlayan kutlamalar, Denizli Valisi Hasan Karahan’a gerçekleştirilen ziyaret ile devam etti.
Ayrıca törene Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, Emniyet Teşkilatı ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Denizli Emniyet Müdürlüğü çelengi Müdür Mevlüt Demir tarafından konuldu. Çelenk koyma töreninin ardından bir konuşma yapan Demir, 10 Nisan 1845 yılında kurularak 172 yıllık maziyi geride bırakan emniyet teşkilatının 173’üncü kuruluş yıl dönümünü kutlamanın guru ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

“POLİS HALK İÇİN VARDIR”
Polis teşkilatının adalet, hoşgörü ve sabır çerçevesinde desteğini milletimizden yetkisini ise yasalardan aldığını ifade eden Demir,  “Teşkilatımız her zaman demokrasi ve hukuk kuralları çerçevesinde gece gündüz gündüz demeden görevini yerine getrime gayreti içindedir.  Bireylerin güvenliğinin ve kamu düzeninin sağlanması çağdaş devletin temel amaçlarındandır. Huzurun ve güvenliğin bulunmadığı ortamda demokrasinin yerleşmesi, devlet otoritesine saygı duyulması, temel hak ve özgürlüklerin kullanılması beklenemez. Devletin öncelikli görevinin vatandaşların huzur ve güvenini sağlam olduğunu çok iyi biliyoruz. Polis halk için vardır” dedi.
Törenin ardından Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ve beraberindeki görevliler, Denizli Valisi Hasan Karahan’ı makamında ziyaret etti.

 

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER