DEMİRCİ, GÖREVİ VARLIKER'E DEVRETTİ

DEMİRCİ, GÖREVİ VARLIKER'E DEVRETTİ

CHP Merkezefendi 2’nci olağan genel kuruldan galip çıkan Tolga Varlıker, görevi eski başkan Sedat Demirci’den devraldı. Divan Başkanlığı’nı CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan'ın yaptığı kongrede ilçe başkanlığı için mevcut başkan Sedat Demirci ile Tolga Varlıker yarışmış ve Varlıker, 204 oyla yeni ilçe başkanı olarak seçilmişti. Demirci ise 177 oy almıştı. Olağan genel kurulda partiye kayıtlı 417 delegeden 381'i oy kullanmıştı. Olağan genel kuruldan galip çıkan Tolga Varlıker, görevi eski başkan Sedat Demirci’den devraldı. Yeni Başkan Tolga, önceki başkan Sedat Demirci ve yönetimine bugüne kadar ki çalışmaları ve daima yanımızda olacağından terettütünün olmadığını söyledi ve plaket vererek teşekkür etti.

“HEP DEMOKRASİYE İNANDIK”
CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, Merkezefendi İlçe binasında yapılan görev teslim töreninde şunları söyledi: “Heyecanlarını ortaya koyarak yüreklerini ortaya koyarak Merkezefendi İlçesi’nde İlçe Başkan adayı oldular. Yarıştılar, demokrasinin sonunda bir arkadaşım ilçe başkanı oldu. Diğer arkadaşımda geçmişteki hizmetleriyle o kazanan arkadaşımızın daima yanında olacak. Bu görevler, bu makamlar, bu mevkiler devlete, millete ve memlekete hizmet etmek için vardır. Hizmet esasını biz Cumhuriyet Halk Partililer hiçbir zaman aklımızdan ve yüreğimizden çıkarmadık. Başka partiler gibi atamalar ile diktalarla görevlendirmeler yapmadık. Hep demokrasiye inandık, hep seçimlere inandık, hep parlementel demokrasiyi savunduk. Bu vesile ile bugün burada yeni seçilen ilçe başkanım Tolga Varlıker’i ve değerli yönetimini, Merkezefendi İlçemizde çok güzel şeyler başarmak üzere, devrimi uygarlığı ve bağımsızlığı kendilerine felsefe edinerek;  Merkezefendi Belediyesi’nde Altı Oklu Bayrağımızı asıncaya kadar yürekten mücadele edeceklerine inancım tamdır. Kendisini kutluyor ve tebrik ediyorum. İl Başkanı olarak 24 saat yanında olacağıma gideceği yolda hep yanında olacağıma söz veriyorum” dedi.

“SEDAT DEMİRCİ BENİM RAKİBİM OLMADI”
Görevi Demirci’den devralan Başkan Varlıker, “Geçtiğimiz Pazar günü seçim gerçekleştirdik. Çok güzel bir tabir vardır ‘demokrasi şöleni’ adlı. Pazar günü biz bunu yaşadık. Çok güzel bir katılım oldu. Delegelerimizin yüzde 92’si sandığa gittiği ve yaklaşık 800’den fazla partilimizin katıldığı görkemli bir kongre süreci geçirdik. Sonuçta bir isim kazanacaktı. Oda bizim ekibimiz oldu. Bu süreç boyunca Sedat Demirci Başkanım hiç benim rakibim olmadı. O her zaman benim arkadaşım ve yoldaşım oldu. Sedat başkanımdan siyasi hayatına nokta koymasını değil, virgül koymasını, her zaman benim ve ekibimin yanında olmasını, o engin tecrübesinden yararlanmamızı ben kendisine rica ediyorum. Her zaman yanımızda olsun. Her zaman bize destek olsun. Çünkü çok önemli bir referandum sürecini başarıyla atlattı. Emeğinden dolayı Sedat Demirci’ye teşekkür ediyorum. İnşallah önce yerelde daha sonrada genelde iktidar olacağız” diye konuştu.

“MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ 2019 YILINDA CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLACAKTIR”
Başkanlık görevini devreden Demirci, şunları söyledi: “Cumhuriyet Halk Partisi kocaman bir aile bizim ailemiz içerisinde olanlar her türlü demokrasi yarışı bizi oradan güçlendirerek daha kuvvetli, başarılı ve azimli kılar. Ben siyasi hayatıma bir nefer olarak başladım. CHP’de bundan sonraki siyasi hayatımı noktalamak değil, bundan sonraki siyasi hayatımı yeniden başlamak istiyorum diyebilirim. Bu makamların hepsi gelir geçer, bizden önce de bu koltuklarda oturanlar oldu. Bizden sonra da oturanlarda olacak. Önemli olan hizmettir. Hizmeti bir üst seviyeye taşımaktır. Ben inanıyorum ki Tolga Varlıker ve yönetici arkadaşlarım ve bizler el ele vereceğiz ve bu bayrağı bir kademe daha üste taşıyacağız. Buna olan inancım sonsuzdur. Görev yaptığım süre boyunca benimle hep birlikte olan kişilere teşekkür ediyorum. Bundan sonrada onların yalnız hissetmemesi için ben bütün arkadaşlarım ile birlikte tekrar alanda olacağız. Bizim tek bir amacımız vardı Merkezefendi Belediyesi 2019 yılında Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.”

SERHAT DELİKARA- DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211