“Demirel’i, rahmet ve minnetle anıyoruz”

Demokrat Parti (DP) Genel İdare Kurulu Üyesi Aşkın Çelik, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel´in vefatının 4’üncü yıldönümü dolayısıyla yayımladığı anma mesajımda; “Süleyman Demirel’i rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. Gelmiş geçmiş en büyük devlet adamıdır mekanı cennet olsun” dedi.

“Demirel’i, rahmet ve minnetle anıyoruz”

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Aşkın Çelik, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel´in vefatının 4’üncü yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Çelik, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türk siyasetinin ‘babası’ Süleyman Demirel’in vefatının üzerinden tam 4 yıl geçti. ‘Barajlar kralı’, ‘Baba’, ‘Çoban Sülü’ olarak anılan ve Cumhuriyet tarihinin kilit dönemeçlerinde hep adı geçen siyasetçilerden Demirel, dört yıl önce bugün, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Demirel´in ölümünden bu yana geçen 4 yıl içerisinde; ülkede, O´nun keskin zekasına, tecrübesine ve vakarına defalarca ihtiyaç duyulan anlar var. İki günlük mağduriyetlerini millete ‘çile’ diye satanlara karşın, gerçekten millet için cefa çeken Sayın Genel Başkanımızın hayatı; bugünün siyasilerine devlet adamlığını, siyaseti, demokrasiyi, hizmeti anlatan bir külliyattır. 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’i rahmetle minnetle şükranla anıyoruz. Gelmiş geçmiş en büyük devlet adamıdır mekanı cennet olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER