Demirel’in Anıt Mezarı’na ziyaretçi akını

Türkiye’nin 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in memleketi İslamköy Çalcatepe’deki anıt mezarında, bayram tatilinde ziyaretçi yoğunluğu yaşandı.

Demirel’in Anıt Mezarı’na ziyaretçi akını

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde, Isparta’ya 24 kilometre uzaklıkta bulunan 9.Cumhurbaşkanı Demirel’in İslamköy Çalcatepe’deki anıt mezarını günde ortalama bin kişi ziyaret etti. Ziyaretçiler, kabir başında bulunan kürsüdeki anı defterine duygu ve düşüncelerini yazarak, dilek ve temennilerde bulundular. Demirel’in gül yapraklarıyla bezenmiş cam mezar taşlı kabri başına gelen hemen her yaştan vatandaş, merhum Cumhurbaşkanı’nı rahmetle andıklarını ifade etti.

Demirel’in, yaşamı boyunca Türkiye’nin hemen her yerinde yaptığı çalışmalarla önemli izler bıraktığını dile getirerek ‘Baba’ lakabının hakkını verdiğini ifade eden ziyaretçi Süleyman Baykal, “Denizli Tavas’tan geldim. İlk defa geliyorum. Demirel’i anlatmaya kelimeler yetmez. Gençliğimizde onunla birlikte siyaset yaptık. Buraya geldiğimiz zaman kelimeler bulamıyoruz, daha nasıl anlatayım. Çok anımız var, unutamıyoruz o yılları. Hem bayram ziyareti için bir büyük olarak, hem de gençliğimizde siyasette arkasına takıldığımız için geldim. İçimizde ona karşı bir aşkımız var. O, ‘baba’ lakabının hakkını verdi. Şu anda Türkiye’nin hangi taşını kaldırsak, altında ‘Demirel’ ismi görülür” dedi.

“DEMİREL, BENİM ÇOCUKLUĞUMUN CUMHURBAŞKANLARI’NDAN”

Antalya’dan Çalcatepe’deki anıt mezara gelen Fatma Tekal, “Ben Antalya’dan geliyorum, eşim Ispartalı. Bugün bayram münasebetiyle misafirlerimiz de vardı. Birlikte ‘ziyaret edelim’ dedik. Süleyman Demirel, benim çocukluğumun Cumhurbaşkanları’ndan birisi, kendisini saygı ve sevgiyle anıyoruz, ruhu şad olsun. İnşallah, Allah dualarımızı kabul eder” görüşlerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER