'DEN-VOS' BULDAN'DA ÇOCUKLAR İÇİN NOSTALJİ RÜZGARI ESTİRDİ

'DEN-VOS' BULDAN'DA ÇOCUKLAR İÇİN NOSTALJİ RÜZGARI ESTİRDİ

Kısa adı; ‘Den-Vos’ olan Denizli Vosvos Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kapsamında Buldan’da bir etkinlik düzenledi. Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, tüm çocuklara bayrak dağıtarak katkıda bulunduğu etkinlikte, nostalji rüzgarı esti.
Kısa adı; ‘Den-Vos’ olan Denizli Vosvos Kulübü, etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Kulüp bünyesinde yer alan ve Buldan Ali Tunaboylu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matematik öğretmeni Murat Abalı önderliğinde gerçekleştirilen etkinliğe; Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, tüm çocuklara bayrak dağıtarak katkıda bulundu. Etkinlikte ayrıca; Kulüp Üyesi Ozan Ozanca konser verdi.

Çocuklar ve konsere katılan vatandaşlarla birlikte marşlar seslendiren Başkan Gülbay, daha sonra kulüp üyelerine belediye kültür müzesini gezdirdi. Buldan’la ilgili tarihi bilgiler veren Gülbay, kulüp üyeleri ile bir hatıra fotoğrafı çektirdi. Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Önder Şentürk, “Bizler içlerindeki çocuğu kaybetmeyen nostaljik araç tutkunlarıyız. Ulu Önder’in çocuklara emanet ettiği bu bayramı bizler de Buldanlı çocuklara yaşatmak için elimizden gelen desteği sağlamak istedik. Kulübümüzde bir çok farklı  meslekten  gelen arkadaşlarımız  var. Herkes çocuklar için çam sakızı çoban armağanı hediyeler getirdi. Bizleri hiçbir etkinlikte yalnız bırakmayan tüm dostlara teşekkür ediyorum” dedi. Bayraklarla donatılmış nostaljik araçlardan oluşan konvoy Buldan halkının yoğun ilgisi ile karşılaştı.

 

OZAN KARPUZ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER