DENBİR, VAKIF ÇATISINDA BİRLEŞTİ

DENBİR, VAKIF ÇATISINDA BİRLEŞTİ

İstanbul’da uzun süredir faaliyet gösteren Denizlililer Birliği Vakfı ve Denizlililer Birliği Derneği, ikili yapıyı kaldırarak ‘Vakıf’ çatısı altında buluştu.

İstanbul’da uzun süre Dernek ve Vakıf çatısı altında ikili yapı olarak faaliyet yürüten Denizlililer Birliği (DENBİR), değişen yeni şartlara uygun olarak radikal bir karar aldı ve Derneğin Vakfa katılımıyla tek çatı altında buluştu. Tek çatı altında buluşmanın sinerjiye dönüşmesi ve yepyeni bir anlayış ile çalışmaların devamı için daha önce DENBİRDernek Başkanlığı görevini sürdüren İhsan Uysal, DENBİR Vakfı Başkanı olarak görev aldı. Önceki Vakıf Başkanı Reşit Öz, yeni yönetim kurulunda kalmakla birlikte Denizli Vakfı’nı temsilen EGEBİR’de Başkanlık görevini deruhte ederek İstanbul’da bulunan Denizlililerin daha geniş platformlarda temsilineimkan sağladı. 
DENBİR Derneği 2000’li yılların başında o dönem vakıfların üye kabulü mümkün olmadığı için gençlerin aktif görev alabilmesi amacıyla kurulmuş ve pek çok başarılı işe imza atmıştı. Uzun süre yayın hayatına devam eden DENİZLİM Dergisi o dönem dernekte aktif çalışan genç ekip tarafından çıkarılmış ve Denizli ve Denizlililerin tanıtımında etkili rol oynamıştı. Son dönem Vakıf şartlarında değişikliğe gidilmesi ve üye kabulü yolunun açılmış olması Dernek gibi ikinci bir kuruluşa duyulan ihtiyacı ortadan kaldırdı. 
Yasal engel ortadan kalkınca, bünye içinde tek çatı altında yürütülen çalışmaların daha verimli olması ve bürokratik bir takım iş ve işlemlerden kurtulmak için tek çatıya dönülmesi fikri kabul gördü. Bu nedenle DENBİR Derneği’ne üye olan herkes DENBİR Vakfı üyesi kabul edildi ve dernek tüm varlığı ile Vakfa intikal ettirildi.Mayıs ayında gerçekleşen iki ayrı genel kuruldan sonra Vakfın yönetimi şu isimlerden oluştu:

MÜTEVELLİ HEYETİ
ASİL ÜYELER:
Başkan İhsan Uysal
Başkan Yardımcıları Ünal Kurt, Basri Özbakır
Genel Sekreter Dr. Ayhan Akçan
Sayman İsmet Saraçoğlu
Üyeler H. Reşit Öz ,Talat Panayırcı, Hacip Uğur, Mehmet Değirmenci, S. Hilmi Özalp, Fatih Alp Yıldırım, Necdet Özbilen, Atilla Çölhan, Salih Kuzu, Mehmet Gürhan Bilgiç, Kenan Koçoğlu,  Bülent Gülerçin

YEDEK ÜYELER: 
Orçun Oğlakçıoğlu, Celal Eken, Bekir Gökpınar, Celal Kazdağlı, M. Mümtaz Özbilen, Hüseyin Saraçoğlu, Ahmet Kavaklıoğlu, Mustafa Uğur Akman

DENETİM KURULU ASİL ÜYELERİ:
Derya Madendere, Ömer Gözen, Musa Sönmez

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ: 
Niyazi Güven, Güvenç Güven, Uğur Karahasanoğlu 

BURS VE BURSİYER GELİŞTİRME KOMİSYONU: 
Ayhan Akcan, S.Hilmi Özalp, Derya Madendere, Mehmet Değirmenci, Orçun Oğlakçıoğlu, S.Bülent Gülerçin
BASIN SOSYAL MEDYA RESMİ KURUMLAR VE HALKLA İLİŞKİLER: 
Mustafa Sarıtaş, Atilla Çölhan, Celal Kazdağlı, Bekir Gökpınar, M.Gürhan Bilgiç

SOSYAL AKTİVİTELER VE ORGANİZASYON KOMİSYONU: 
İhsan Uysal, Ünal Kurt, H.Reşit Öz, M.Gürhan Bilgiç, Hüseyin Saraçoğlu, S.HilmiOzalp, Hacip Uğur, Uğur Karahasanoğlu

YENİ ÜYLER VE GELİR ARTTIRICI FALİYETLER GELİŞTİRME: 
Bekir Gökpınar, Fatih Alp Yıldırım, Atilla Çölhan, Musa Sönmez

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186