DENETİMLİ SERBESTLİK YÜKÜMLÜLERİNİ TOPLUMA KAZANDIRMA PROTOKOLLERİ İMZALANDI

DENETİMLİ SERBESTLİK YÜKÜMLÜLERİNİ TOPLUMA KAZANDIRMA PROTOKOLLERİ İMZALANDI

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Denizli Ticaret Odası Başkanlığı arasında iş birliği protokolleri imzalandı. 
Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'nda yapılan protokoller kapsamında, Denizli'de kamu güvenliğinin sağlanması, mağdura verilen zararın giderilmesi, toplumla iç içe olan hükümlülerin yeniden topluma kazandırılması hedefleniyor. Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz ve Denizli İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Berna Öztürk tarafından imzalanan protokol çerçevesinde, İl Sağlık Müdürlüğü görevlileri tarafından denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere yönelik ilk yardım, sağlıklı yaşam, temel iş sağlığı, ağız bakım ve diş sağlığı, kişisel hijyen ve bakım gibi konularda seminerlerin verilmesi planlanıyor. 
Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ile imzalan protokol çerçevesinde ise denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere yönelik kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, suçtan uzak kalarak topluma uyumlarını kolaylaştırmak, iş kurma süreçlerinde ihtiyaç duydukları bilgi, iletişim, mesleki eğitim ve destekleri öğretmek ve iş kurmalarına, mevzuat, iletişim, mesleki eğitim ile ilgili konularda eğitimlerin verilmesi ve programlarının yürütülmesi planlandı. 
Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz yapılan protokollerin yükümlülerin topluma kazandırılması konusunda farkındalık oluşturulması ve kişilerin suçtan uzak durması noktasında önemli olduğunu ve işbirliğinden duyduğu memnuniyetini ifade etti. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER