DENFOT'UN TEMASI BU KEZ 'SİYAH-BEYAZ'

DENFOT'UN TEMASI BU KEZ 'SİYAH-BEYAZ'

Denizli Fotoğraf Derneği (DENFOT) 15’inci fotoğraf sergisini Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açtı. ‘Siyah-Beyaz’ temasıyla oluşturulan sergide; 30 fotoğrafçının 78 eseri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Denizli Fotoğraf Derneği (DENFOT) 15’inci fotoğraf sergisini ‘Siyah- Beyaz’ temasıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açtı. Sergide 30 fotoğrafçıya ait farklı kategorilerde 78 eser sergilendi. Denizlili sanatseverler sergiye büyük ilgi gösterdi. Sergiye dair açıklamalarda bulunan DENFOT Başkanı Prof. Dr. Velittin Kalınkara; “Dernek olarak uzun zamandır Denizli’de ‘siyah-beyaz’ bir sergi açmayı düşünüyorduk. 15’inci sergimizi bu temayla açtık. Yaşıtlarımız genelde siyah-beyazı renkliden daha fazla özümsüyor. Güzel bir sergi olduğunu düşünüyorum” dedi.

SERGİ 1 MART’A KADAR AÇIK OLACAK
Serginin 1 Mart’a kadar açık olacağını söyleyen Başkan Kalınkara; “Denizlililere fotoğraf sanatını sevdirmeye çalışıyoruz. Tüm sanatseverleri sergimize bekliyoruz. Gelirlerse mutlu oluruz. Biz çektik. Onlarla paylaşıma açtık.  Fotoğrafları görmelerini isteriz” diye konuştu.

AĞARTMA TEKNİĞİ İLE ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR İLGİ ODAĞI OLDU
Sergide ağartma tekniği ile çekilen 10 fotoğrafında yer aldığını vurgulayan DENFOT Yönetim Kurulu Üyesi Bekir İnce ise şunları aktardı: “Denizli’de sık sık fotoğraf sergileri açılıyor. Bizim sergimizde minimalist fotoğraflar yer alıyor. Siluet etkisi olan, öğeleri azaltılmış fotoğraflar yer alıyor. Bunlar teknik olarak fazla pozlandırma ile yapılan ‘Highkey’ adı verilen ağartma tekniği ile çekilen fotoğraflar. Sergiyi gezenlerin de oldukça ilgisini çekti.”

PINAR ÇANKAYA- İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER