DENİB DENİZLİ'DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

DENİB DENİZLİ'DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

DENİB, 10 farklı ülkeden gelen 20 kişilik alım heyetinin temsilcilerini ağırladı ve Denizli’de bir ilke imza attı.

Ekonomi Bakanlığı’nın destekleri ile Denizli İhracatçılar Birliği’nin(DENİB) koordinatörlüğünde yürütülmekte olan Denizli Ev Tekstili Yurt Dışı Pazarlama Takımı Ur-Ge Projesi, faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam ediliyor.Geçtiğimiz dönemlerde yurt dışında birçok faaliyet gerçekleştiren, dünyanın çeşitli ülkelerinde en prestijli fuarlara ve hedef ülkelerde yapılan ikili görüşmelere katılım sağlayarak Denizli ev tekstili sektörünü tanıtan proje katılımcısı firmalar, bu kez de 10 farklı ülkeden gelen 20 kişilik alım heyetinin temsilcilerini ağırladı ve Denizli’de bir ilke imza attı.28 Şubat-1 Mart tarihlerinde Pamukkale ColossaeThermal Otel’de gerçekleştirilen ikili görüşmelere, proje kapsamında yer alan pek çokDenizli firmasının yöneticileri ve alım heyetinin temsilcileri katıldı.

GELECEĞE IŞIK TUTUYORUZ
Gerçekleştirilen alım heyeti faaliyeti ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, ülkemizin ev tekstili sektörünün dünya ev tekstili ihracatından yaklaşık yüzde 3,5 pay aldığını belirtti. Pastada en büyük paya ülkemizin ev tekstili ihracatının yarısını tek başına gerçekleştiren Denizli’nin sahip olduğunun altını çizen Başkan Kocasert, “İlimiz, dünyada ev tekstilinin başkenti olarak biliniyor. Denizli ev tekstili sektörü olarak, binlerce yıllık tarihimizden aldığımız güç ile aynı zamanda geleceğe de ışık tutuyoruz.6 yıldır faaliyetlerine son derece başarılı bir şekilde devam eden, çok farklı kıtalarda ve 10’un üzerinde ülkede çeşitli faaliyetlere katılan Denizli Ev Tekstili Yurt Dışı Pazarlama Takımı Ur-Ge Projesi, bu kez de güçlü bir alım heyetini ilimizde ağırlıyor” dedi.

“DENİZLİ EV TEKSTİLİ SEKTÖRÜNÜ EN İYİ ŞEKİLDE ANLATTIK”
Kocasert, şunları söyledi: “Özellikle dış basında, ülkemiz için oluşturulmaya çalışılan olumsuz algının herhangi bir etkisinin olmadığını görmek ve Avrupa’nın farklı ülkelerinden ülkemize çekinmeden gelen firmalara ev sahipliği yapmak da oldukça sevindirici.Çek Cumhuriyeti, Estonya, Gürcistan, Hırvatistan, Letonya, Macaristan, Polonya, Romanya, Rusya ve Ukrayna’dan gelen 20 kişilik heyet hem ikili görüşme fırsatı buldu hem de fabrikalarda yerinde inceleme yapma şansına sahip oldu. Son derece verimli geçen iki günlük süreçte, Denizli ev tekstili sektörünü en iyi şekilde anlattık” dedi. Alım heyeti temsilcileri, DENİB’i de bir ziyaret düzenleyerek;DENİB’in faaliyetleri hakkında bilgi edindi.

HABER MERKEZİ​

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER