DENİB GENÇ MUCİTLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

DENİB GENÇ MUCİTLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından "Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Türkiye'de İnovasyon bilincinin genç nesillere aktarılması amacıyla düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor - DENİB İnovatif Fikirler Yarışması'nda Final Heyecanı 14 Nisan 2018 Cumartesi Günü görkemli bir ödül töreni ile gerçekleştirildi. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Merkezefendi Kaymakamı ŞükrüGörücü, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Denizli Ticaret odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci,  yarışmaya katılan öğrenci velilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen ödül töreninde 1000’e yakın başvurudan finale kalan 30 icat görücüye çıktı.

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert açılış konuşmasında inovasyonun gençlerimiz için önemine değinerek; "Bugün burada genç beyinlerin yaratacakları icatlar için bir araya geldik, onlara eski köye yeni adet getirin, başımıza icat çıkarın dedik. Nitekim birbirinden güzel buluşlarla karşımıza çıktılar. Amacımız inovasyon kültürünü küçük yaşta onlara aşılayarak bu organizasyonla geleceğin bilim adamlarının yetişmesinde katkımız olması için üzerimize düşen görevi yerine getirmektir.” dedi.

İNOVASYON KÜLTÜRÜ OLUŞTURMAMIZ ŞART…
Konuşmasında; Biz de, küresel bir köy haline gelen dünyada inovasyonun olmazsa olmaz konumunda olduğunun farkındayız vurguluyan Kocasert; Değişen dünyayı Ar-Ge, inovasyon ve tasarımla yeniden şekillendirmenin öneminin bilincindeyiz. Bu yarışma için gençlerimize “Eski köye yeni adet getirin, başımıza icat çıkarın.” dedik ve gördük ki onlara fırsat verdiğimizde, bizi beklediğimizden çok daha fazla şaşırtıyorlar. Amacımız inovasyon kültürünü onlara aşılamak, bu organizasyonla geleceğin bilim adamlarının yetişmesi için üzerimize düşen görevi yerine getirebilmek.

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birlikleri olarak 4 temel unsura odaklanmış durumdayız. İnovasyon, Ar-Ge, tasarım ve markalaşma dörtlü formülü ile 1,5 USD’nin altında olan kilogram başına ihracatımızı daha üst noktalara taşımak istiyoruz, dedi.
Dereceye Giren Genç Mucitlerimiz şu şekildedir:

Lise Kategorisi
1. Yahya Mert İmal
Özel Final Anadolu Lisesi Öğrencisi, 
Öğretmeni Gözde Uğur 

2.Hilalay Akar
Bozkurt Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencisi, 
Öğretmeni Müzeyyen Kaya 

3.Ayberk Boz
Orhan Abalıoğlu Meslek ve Teknik Lisesi Öğrencisi, 
Öğretmeni Funda Aybey Kaya 

Jüri Ödülü 
Mesutcan Özkan-Doğukan Işlakca Özel Kokpit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi, Öğretmeni Burcu Gürsel

Ortaokul kategorisi
1. Mert Enes Kürklü
Sevil Kaynak Ortaokulu Öğrencisi, 
Öğretmeni Aysel Çalık 

2. Esma Ece Temel
Nezihe Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezi öğrencisi, 
Öğretmeni Ahmet Okul 

3.Rafet Kaan Karaoğlan
Hulusi Kulaklı Ortaokulu öğrencisi,
Öğretmeni Yusuf Bahri Aslan 

Jüri Ödülü Abdullah Şimşek
Bozkurt İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi, 
Öğretmeni Yalçın Ay

İlkokul kategorisi 
1.Seval Akbulut 19 Mayıs İlkokullu öğrencisi, 
Öğretmeni Hacer Öztürk Ere 

2.Ayşe Melek Kırlı 19 Mayıs İlkokulu öğrencisi, 
Öğretmeni Yılmaz Öğmen 

3.Kuzey Kalkan Müftü Ahmet Hulusi İlkokulu Öğrencisi, 
Öğretmeni Fikri Çimen 

Jüri Ödülü Muhammed Said Yılmaz
Müftü Ahmet Hulusi İlkokulu Öğrencisi,
Öğretmeni Hatice Duran

 

YEŞİM AYDEMİR 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER