DENİB GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRECEK

DENİB GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRECEK

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), bugün olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Birlik binasında yapılacak kurulda, 241 delege oy kullanacak. 2 dönem kuralına takılan mevcut başkan Süleyman Kocasert, görevi Hüseyin Memişoğlu’na devredecek.

1993 yılında kurulan ve 2 bin 114 üyesi bulunan Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB); bugün, olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Birlik binasında saat 14.00’te yapılacak genel kurul, Hüseyin Memişoğlu’nun aday olduğu tek listeyle gerçekleşecek. 241 delege oy kullanacağı genel kurulda; 2 dönem kuralına takılan mevcut başkan Süleyman Kocasert, görevi Memişoğlu’na devredecek. 
“BİR DÖNEM DİNLENECEĞİM”
Konuyla ilgili açıklama yağan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert: “Türkiye İhracatçılar Birliği'nin yapısında 2 dönem kuralı var. Bence çok da iyi bir kural. 2 dönem yani;  8 yıl bir koltukta hizmet etmek için yeterli bir süre. 8 yıl boyunca Denizlimiz ve ülkemiz adına elimden geleni yaptım. Başım dik, anlım ak, mutlu ve onurlu bir şekilde aldığım bayrağı devrediyorum. Yeni gelen arkadaşlarımız, başkanımız ve yönetimimiz o bayrağı çok daha yukarılara taşıyacaklardır. 8 yıldır DENİB, öncesinde 7 yıl siyaset; 15 yıldan bu yana memleketimin hizmetindeyim. Allah sağlık ve ömür verdiği müddetçe de hizmet etmeye devam edeceğim. İnsan ömrünün en üretken döneminin 30-65 yaş aralığı olduğunu düşünürsek, ben bu dönemin yarısını ailemden ve işimden feragat ederek hizmet etmeye adadım. Bu dönemde ailem ve işime yeterince zaman ayıramadım. Bu nedenle bir dönem ara vermek istiyorum. Daha sonra ki yıllarda, ülkem ve Denizli için hizmet edilmesi gerekirse seve seve koşarım. Ancak şu anda bir süre ailemle hasret gidermek istiyorum" dedi.

 

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER