DENİB Heyeti, harekâta destek için Akçakale’deydi

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu başkanlığındaki DENİB heyeti, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na destek olmak amacıyla Şanlıurfa ve Akçakale İlçesi’ne gitti.

DENİB Heyeti, harekâta destek için Akçakale’deydi

​Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Yönetim Kurulu, İhracatçı Birlikleri Başkanları, Sektör Başkanları ve TİM üyelerinden oluşan heyet, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye sınırında terör örgütlerine karşı başlattığı ve başarıyla yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı’na destek olmak amacıyla Şanlıurfa’ya gitti. Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu başkanlığındaki DENİB heyeti de Şanlıurfa Valilik binasının önündeki açıklamanın ardından Akçakale İlçesi’ne geçti.

“KAHRAMAN ORDUMUZUN YANINDAYIZ”

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Memişoğlu; “Şanlı ordumuzun başarıyla yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı’na destek olmak amacıyla bölgeye geldi. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye sınırında terör örgütlerine yönelik başlattığı, bölgenin terör örgütlerinden arındırılması ve güvenli bölgenin tesis edilmesi amacıyla sürdürdüğü Barış Pınarı Harekâtı’nı ihracat ailesi olarak destekliyoruz. Kahraman ordumuzun her daim yanındayız. İhracatçılar olarak bu noktada bize de önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Yıl boyunca fuarlarda, müşteri ziyaretlerinde veya birçok farklı etkinlikte çeşitli ülkelerden iş insanlarıyla, yatırımcılarla bir araya geliyoruz. Terör tehdidini ortadan kaldırmak amacıyla düzenlediğimiz operasyon kapsamındaki haklılığımızı yabancı iş insanlarına anlatmalıyız. Çünkü yabancı medyada operasyonun içeriği ve asıl amacı tam anlamıyla yer almıyor, ülkemize karşı adeta kara propaganda yürütülüyor. Biz ihracatçılar da her mecrada haklı mücadelemizi sonuna kadar savunacağız. Bugün bir kez daha, bağımsızlığımız için korkmadan ve hiç düşünmeden canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz, Şanlı Ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER