“DENİB YÖNETİMİNDEN EXİMBANK ZİYARETİ”

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Memişoğlu; “Denizli, ülkemizin en önemli ihracat oyuncularından biri ve ülkemizin en çok ihracat yapan 9’uncu ili konumunda” dedi.

“DENİB YÖNETİMİNDEN EXİMBANK ZİYARETİ”

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ı ziyaret etti. Gündeme ilişkin konuların görüşüldüğü ve karşılıklı fikir alış verişlerinin yapıldığı ziyarette; ihracatçılar, Eximbank’tan beklentileri ve önerileri de iletme fırsatı bulundu. Sigorta poliçelerinin teminat olarak kullanılma imkan ve çerçevesinin genişletilmesi hususunda sunulan görüş, Eximbank Genel Müdürü Yıldırım tarafından da üzerinde çalışılmaya değer bir teklif olarak değerlendirildi ve Yıldırım, bu hususla ilgili detaylı çalışma yapacaklarını ifade etti.

Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan DENİB Başkanı Memişoğlu, Denizli’nin 2018 yılında yaklaşık 3,4 milyar Dolar ihracat gerçekleştireceğini belirterek; şunları söyledi: “Denizli, ülkemizin en önemli ihracat oyuncularından biri ve ülkemizin en çok ihracat yapan 9’uncu ili konumunda. Denizli’de de şubesi bulunan Türk Eximbank, Güney Kore Eximbank’ı ile birlikte ihracatçısına en çok destek sağlayan Eximbanklar listesinin en üstünde yer alıyor. Bu destek, sürdürülebilir büyümenin anahtarı olan ihracatın artış trendini devam ettirmesi, finansmana daha çabuk ve daha kolay erişim bakımından son derece önemli. Bugün, Eximbank Genel Müdürümüz Sayın Adnan Yıldırım ile bir araya geldik. Kendisi bizi oldukça iyi ağırladı, çok teşekkür ediyoruz. Türk Eximbank’ın önümüzdeki dönemlerde de ülkemiz ihracatına sağladığı katkıları sunmaya devam edeceğinden eminiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER