DENİB'DE MEMİŞOĞLU DÖNEMİ BAŞLADI

DENİB'DE MEMİŞOĞLU DÖNEMİ BAŞLADI

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanvekili ve DENİB’in mevcut başkanı Süleyman Kocasert, 8 yıldır taşıdığı bayrağı Hüseyin Memişoğlu’na devretti. 
Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. DENİB Konferans Salonu’nda yapılan Genel Kurul’da seçim heyecanı yaşandı. 8 yıldır görev yapan TİM Başkanvekili ve DENİB’in mevcut başkanı Süleyman Kocasert koltuğunu Hüseyin Memişoğlu’na devretti. Genel Kurul’un Divan Başkanlığını Süleyman İlgeri, üyeliğini ise; Kutluay Memiş ve Meral Koltuksuz yaptı.  Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından yönetim ve denetim kurullarının raporları, bilanço, gelir gider ve tahmini bütçe hesapları okunarak oy birliği ile kabul edildi. 

“HER ZAMAN DESTEK VERECEĞİZ”
 ‘2 dönem kuralı’ nedeniyle yeniden aday olmayan Mevcut Başkan Süleyman Kocasert, Genel Kurul’da konuşma yaptı. 8 yıldır onurla sürdürdüğü görevin hayatı boyunca şerefini ve gururunu yaşayacağını söyleyen TİM Başkan Vekili ve DENİB’in mevcut başkanı Süleyman Kocasert; “Görev sürem boyunca bana büyük destek veren yönetim kurulu ile birlik üyelerine ve çalışanlarına teşekkür ederim. Devraldığım bayrağı yine Hüseyin Memişoğlu ağabeyime devredeceğim. O göreve devam edebileceği halde görevi bize verdi.  Kendileri her zaman bizimle beraber ihracatımızın gelişmesi için büyük emek verdi. Biz de bundan sonra kendilerine ve yeni seçilecek yönetime her zaman destek vereceğiz, yanlarında olacağız” dedi.


“PAHADA AĞIR YÜKTE HAFİF İŞLERLE 2023 İHRACAT HEDEFİNİ BAŞARABİLİRİZ”
Tek liste ile gidilen ve 241 delegenin oy kullandığı genel kurulda, 2010 yılında Raşit Güntaş’ın istifasının ardından 4 ay geçici süreyle başkanlık yapan Hüseyin Memişoğlu, yeniden başkan seçildi. Yeni Başkan Memişoğlu; “Bütün sektörleri içine alan bir birliğimiz var. Bu sorumluluğumuzu daha da arttırıyor. Farklı sektörlerde üyelerimiz var. Bu sektörlerin arasına yakın zamanda ‘yazılım’ın da gireceğini düşünüyorum. Ülkemizde geçtiğimiz yıl 780 milyon Dolar’lık bir yazılım ihracatı gerçekleştirildi. Elimizde bunun da yer alması gerekiyor. Bu konu üzerine çalışmamız lazım. 2023’te 500 milyar Dolar gibi bir ihracat hedefimiz var. Bu hedefi sadece bugün yaptığımız işlerle gerçekleştirebilmemiz mümkün değil. Pahada ağır yükte hafif işlerle bunu başarmalıyız” diye konuştu. 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER