DENİB’den ‘Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışması’

Kentin marka ve tasarım merkezi olmasını hedefleyen Denizli İhracatçılar Birliği, ‘Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışması’nın 1’incisi düzenleyecek.

DENİB’den ‘Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışması’

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından, Ticaret Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde, geleceğin tasarımcılarını ev ve banyo tekstili sektörü ile buluşturmak, ev ve banyo tekstili sektöründe yeni tasarımcılar yetiştirilmesine teşvik etmek, yenilikçi ve özgün tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak, özelde Denizli olmak üzere Türkiye genelinde ev ve banyo tekstili sektörü ihracatını artırmak,  kentin marka ve tasarım merkezi olması hedefinden yola çıkarak; DENİB DESIGN Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışması’nın 1’incisi düzenlenecek.

‘Flourısh-Güzelleşme’ temasıyla düzenlenen yarışmaya ilişkin açıklama yapan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, “Öğrenciler ve profesyonellere yönelik olarak 4 kategoride öğrenci ev tekstili ve öğrenci banyo tekstili, profesyonel ev tekstili ve profesyonel banyo tekstili alanında yapılan ön eleme sonucunda, 20 finalistimizin tasarımlarının hayata geçirilmesi amacıyla finalistlerimiz 20 Denizlili tekstil firmasıyla eşleştirilmiş ve tasarımlarının üretimleri gerçekleştirilmiştir. 3-4 Kasım tarihlerinde Denizli’de Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan etkinlikte, üretimleri tamamlanan tasarımlar, her finalist için hazırlanacak ayrı stantlarda halka açık sergilenecek. 4 Kasım 2021 Perşembe akşamı aynı yerde tekstil sektörünün, tasarım ve moda camiasının önde gelen isimlerinin ve protokolün katılımlarıyla düzenlenecek. Final gecesinde yarışmanın kazananları ilan edilecek. Ayrıca, 4 Kasım 2021 Perşembe Günü saat 10.00’da Anemon Otel’de DENİB DESIGN 1.Ev ve Banyo Tekstili Yarışması ile ilgili Basın Toplantımız gerçekleştirilecektir. Basın toplantısında, DENİB Yönetim Kurulu, DENİB Tasarım Yarışması Komite Üyeleri ve yarışma jüri üyelerimiz yer alacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2021, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER