Denib’den ‘İhracat Yol Haritası’ Eğitimi

Ticaret Bakanlığı’nın destekleri ile Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından yürütülmekte olan ‘Denizli Makine ve Aksamları Sektörü Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında, proje katılımcısı firmalara yönelik ‘İhracat Yol Haritası’ eğitimi düzenlendi.

Denib’den ‘İhracat Yol Haritası’ Eğitimi

Ticaret Bakanlığı’nın destekleri ile Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından yürütülmekte olan ‘Denizli Makine ve Aksamları Sektörü Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi’ devam ediyor. Proje kapsamında, katılımcı firmalara yönelik ‘İhracat Yol Haritası’ eğitimi düzenlendi. Eğitimde; ihracat sürecinde planlanması gereken konular, ihracat kapasitesinin artırılması, hedef pazarların tespiti ve müşteri bulma yöntemleri gibi konular üzerinde duruldu.

DENİZLİ İHRACATININ YÜKSELEN SEKTÖRÜ; MAKİNE

Makine ve aksamları sektörünün oluşturduğu yüksek katma değerin önemini vurgulayan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, sektörün teknolojik bilgi birikimini artırması, nitelikli işgücüne istihdam sağlaması ve imalat sanayinin hemen hemen tüm sektörlerine girdi sağlaması açısından imalat sanayinin itici gücü olduğunu belirtti. Denizli makine ve aksamları sektörünün büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Başkan Memişoğlu, sektörün ihracatının güçlü bir şekilde ve çift haneli büyüdüğünü söyledi. Başkan Memişoğlu, ‘Denizli Makine ve Aksamları Sektörü URGE Projesi’nin sektöre ivme kazandırmasını hedeflediklerini ifade etti. Projenin, yeni eğitimler ve yurtdışı pazarlama faaliyetleri ile devam etmesi planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER