DENİB’den ‘Maliyet Düşürme Teknikleri Eğitimi’

Denizli İhracatçılar Birliği’nin (DENİB) eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi, ‘Maliyet Düşürme Teknikleri Eğitimi’ düzenledi.

DENİB’den ‘Maliyet Düşürme Teknikleri Eğitimi’

Denizli İhracatçılar Birliği’nin (DENİB) eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi, ‘Maliyet Düşürme Teknikleri Eğitimi’ DENİB’de düzenledi. Firmaların farklı departmanlarında görev yapan temsilcilerin yer aldığı eğitime, Nova Akademi’den Bülent Yeni konuşmacı olarak katıldı. Eğitimde piyasa ve temel maliyet kavramları, verimlilik ve etkinlik kavramları, verimlilik ve etkinliğin ölçülmesi ve geliştirilmesi, stratejik yönetimin verimlilik ile ilişkisi, AR-GE süreçlerinde maliyet düşürme, üretim süreçlerinde verimlilik arttırma, insan kaynakları süreçlerinde verimlilik arttırma ve tedarik zincirinde maliyet düşürme teknikleri gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.

“YAPILAN İŞ MALİYET, KALİTE VE SÜRE BAKIMINDAN İYİLEŞTİRİLMELİ”

Rekabetin oldukça kızıştığını ve sadece en iyi firmaların sektörde kalabildiğini ifade eden Eğitmen Bülent Yeni, günümüzde firmaların mesailerini günlük işleri yaparak geçirmekte olduklarını ve geleceğe bakamadıklarını vurguladı. Eğitmen Yeni, şunları söyledi: “Üst yönetiminden operatörüne kadar tüm bölüm çalışanları, rutin işlerinin yanı sıra yaptıkları işi maliyet, kalite ve süre bakımından sürekli iyileştirilmelidir. Sürekli iyileştirme firmanın kültürüne tamamıyla işlediği zaman o firmanın yeri sektörde gittikçe sağlamlaşır. Çalışanların kendi yaptıkları işleri iyileştirerek ürün maliyetlerinin düşürülebilmesi için ilk şart çalışanların bunu nasıl yapacağını bilmeleridir. Bu nedenle ‘Süreçlerde Maliyet Düşürme Teknikleri’ eğitimimizde bir firmanın hemen hemen tüm departmanlarıyla ilgili değişik tekniklerden kısa kısa bahsedilerek katılımcıların kendi konuları ile ilgili hangi yöntemi kullanmaları gerektiğini bilmeleri sağlanmaktadır” dedi. Eğitim programı, yapılan bilgilendirmelerin ve paylaşımların ardından soru-cevap bölümüyle devam etti. DENİB Akademi eğitimlerine, 21 Kasım 2019 tarihinde düzenlenecek olan ‘Sen Sus Görüntün Konuşsun Söyleyişi Programı’ ile devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER