DENİB’in defilesi öncesinde ünlü isimler basınla buluştu

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen ‘Ev Ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nın final öncesinde bir basın toplantısı düzenlendi. Ünlü mankenler Ece Gürsel ve Şebnem Schaefer toplantıya katılan isimler arasında yar aldı.

Türkiye İhracatçılar Birliği Koordinatörlüğünde, Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından 7. Kez düzenlenen ‘Ev Ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’ basın toplantısı, Anemon Otel’de yapıldı. Toplantıya; DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu başta olmak üzere ünlü mankenler Ece Gürsel ve Şebnem Schaefer, Modacı Gülşah Saraçoğlu, Kreative Direktörü Koreograf Uğurkan Erez, Yarışma Moderatörü Meryem İmre, yarışma mentorleri Neslişah Yılmaz, Ozanhan Kayaoğlu, Salih Yılmaz, DENİB Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Mukaddes Başkaya, DENİB Tasarım Yarışması sorumlusu Şube Müdürü Şadiye Baykent, Outwork yetkilileri ve ekibi ile yarışma finalistleri hazır katıldı.

“TASARIMCILARIMIZ KADAR BİZLER DE ÇOK HEYECANLIYIZ”

DENİB Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Mukaddes Başkaya; “Tasarımcılarımız kadar bizler de çok heyecanlıyız. Bu yıl ki temamız ‘doğaya dokunuş’ olarak belirledik. Bu temayla birlikte üretimi olan ham kumaşından bütün üretim süreçlerine kadar ekolojik dengeyi korumak ve sürdürülebilirlik bizim için çok önemli. Biz bunu vurgulamak istedik. Yarışmacılarımızın Denizli kumaşını kullanmasını özellikle istedik. Çünkü Denizli’den bütün dünyaya havlu başta olmak üzere birçok şeyi ihraç ediyoruz. Bu kumaşlarla farklı tasarımlar yapmalarını ve onu giyilebilir ürünlere dönüştürmelerini istedik” dedi.

“ÇOK GÜZEL VE ZEVKLİ BİR ÇALIŞMA OLDU”

Denizli’de çalışmayı çok istediğinin altını çizen Defilenin Kreative Direktörü Koreograf Uğurkan Erez; “Çünkü bu şehir benim için çok önemli. Buraya 2’nci kez geliyorum. Daha önceden Faruk Saraç ile ‘Sarı Zeybek’ defilesi için gelmiştik. Benim babaannem Denizlilidir. Çok enteresan o dönemler, büyük dede burada yetkili bir makamda görevliymiş. Denizlili bir kızı seviyor. İstanbul’a getiriyor. Bu sebeple Denizli hayatımda farklı yere sahip bir şehirdir. Bu sene dediler ki, ‘defileyi beraber yapar mıyız?’ Bayılarak ‘yaparız’ dedim. Çok uzun zamandır kendi işimi televizyon programları yüzünden yapamıyorum. Bu defile bir fırsat oldu. Pırıl pırıl arkadaşların içerisinden 10 finalist belirlendi. Çok güzel ve zevkli bir çalışma oldu benim için” diye konuştu.

“DEFİLEDE ÇOK GÜZEL TASARIMLAR GÖRECEĞİZ”

Denizli’ye ilk defa geldiğini belirten ünlü Modacı Gülşah Saraçoğlu; “Defilede çok güzel tasarımlar göreceğiz. Gerçekten müthiş yetenekler. Şahane bir iş yapıyorsunuz. ‘Doğaya Dokunuş’ temalı olması da oldukça önemli. Ben sabırsızlıkla defileyi bekliyorum” dedi.

“BÖYLE BİR ORGANİZASYONDA YER ALMAK ÇOK ÖNEMLİ”

Kentte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren ünlü Manken Ece Gürsel; “Burada olmak oldukça keyifli. Uzun yıllar Antalya’da yaşadığım için çok sık Pamukkale’yi gezmek için geliyorduk. Böyle bir organizasyonda yer almak bizim için de çok önemli. Uğurkan Abi ile tekrardan bir araya gelmek bizim için çok önemliydi. Tasarımlar da çok başarılı. Umarım hak eden kazanır. İnşallah benim giydiğim tasarım kazanır diye düşünüyorum” şeklinde ifade etti.

“İSTANBUL’DAN GELEN MİSAFİRLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu; “İstanbul’dan gelen misafirlerimize, bize destek verdikleri için tüm ekibe teşekkür ediyorum. Benim ricam basının bu olayı ulaştırabildiği kadar yere ulaştırması. Çünkü basın ne kadar fazla ulaştırırsa o kadar etkili oluyor. Çünkü burada doğru ve güzel bir iş yapıyoruz. Bizler de yaptığımız bu güzel işin daha fazla duyulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211