DENİPOL'DEN 8 MART'TA ANLAMLI SEMİNER

DENİPOL'DEN 8 MART'TA ANLAMLI SEMİNER

Özel Denipol Hastanesi, Op. Dr. Hasan Talat Satoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Merkezefendi Belediyesi bünyesinde çalışan kadın sağlığını koruma konusunda seminer verdi.

Özel Denipol Hastanesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Merkezefendi Belediyesi’nde çalışan kadınlara yönelik bir seminer verdi. Merkezefendi Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde Op. Dr. Hasan Talat Satoğlu, kadınlara kanserde erken teşhisin önemine dikkat çekti ve konuyla ilgili bilgiler verdi.

“MECBUR KALMADIKÇA SAĞLIK KURULUŞUNA GİTMİYORUZ”
Kadın sağlığını koruma konusunda yapılması gerekenleri anlatan Op. Dr. Satoğlu, “ İnsan sağlığı çok önemli ancak biz toplum olarak mecbur kalmadıkça sağlık kuruluşlarına gitmiyoruz” ifadelerini kullandı.

“ERKEN TEŞHİS HER HASTALIK İÇİN ÖNEMLİ”
 “Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diyen Op. Dr. Hasan Talat Satoğlu, “ Bugün burada bir arada olmamızı sağlayan başta Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve hizmeti geçen herkese teşekkür ediyorum. Kadın sağlığını koruma konusunda yapılması gerekenleri anlatacağız. Umarız faydalı olabiliriz. Kabul etmek gerekirse erken teşhis sadece kadınların değil bütün insanların sağlığı açısında çok önemli. Biz millet olarak düzenli muayenelere alışık değiliz. Çok mecbur kalmadıkça hekime ve sağlık kuruluşuna gitmiyoruz. Buda tedavilerde zorluklar ve imkansıza varan durumları karşımıza çıkarıyor. Erken teşhis her hastalık için çok önemli. Bu nedenle hasta olduğumuzda değil, belli aralıklarla sağlık kuruluşlarına gitmeliyiz” dedi.

İBRAHİM ALAYONT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER