DENİZDEN TOPLADIĞI TAŞLARLA HARİKALAR YARATIYOR…

DENİZDEN TOPLADIĞI TAŞLARLA HARİKALAR YARATIYOR…

Denizden topladığı taşları boyayarak resim ve tablolar yapan Özden Duruhan çevresinden büyük ilgi görüyor.  
Denizli Sağlık Müdürlüğü’nde çalışan Özden Duruhan boş zamanlarında denizden topladığı taşları boyayarak yaptığı tablolar büyük beneği topluyor.  
Taşlara olan merakının yaklaşık 8 yıl önce deniz kıyısında bulunan taşları toplamasıyla başladığını söyleyen Özden Duruhan; “Deniz kıyısında zorlu yollardan gelmiş belki yüzyıllardır uyuyan bir taş, pürüzsüz yüzeyinde barındırdığı rengi ve ya dalgaların izlerini taşıyan aşınmış görüntüsüyle her zaman ilgimi çekmiştir. İşte taş sevdam yaklaşık 8 yıldır deniz kıyılarında o yere özgü taş koleksiyonu yapmamla başladı. Tek tek o taşlara bakarak o anı hatırlatan taşlarımı çok seviyorum. Sonrasında özellikle tatil beldelerinde küçük ama sevimli hediyelik eşyaları seçerken taş boyamaya yöneldim” dedi. 
Taşlardan Yaptığım Tablolarla Sergi Açmayı İstiyorum.


Yaptığı taş boyamaların  kendisini yansıttığını söyleyen Duruhan; “Taşları boyuyorum bazen bir manzara, bazen güzel bir figür enteresan geliyor, bazen de 3-5 taşı öyle bir tasarlıyorsunuz ki yansıttığı duygu gerçekten muhteşem. Denizli Sağlık Müdürlüğünde tempolu ama sevdiğim bir iş hayatım var. Dengeli bir hayat için çalışmak kadar kaliteli boş zaman geçirmeye de ihtiyacımız olduğu kesin. Taş boyama sanatı benim için çok güzel bir hobi oldu. Bir hobiye emek verdiğinizde gerçekten bazen hiç farkında olmadan size yeni yollar açılıyor ve yeni yeteneklerinizi ortaya çıkarıyor. Taşlarla şimdilik çok keyifli magnetler, dekoratif taşlar, tablolar yapıyorum. Hep arkadaşlarıma yakın çevremdekilere özel hediyeler yapmayı sevmiş ve tercih etmişimdir. El becerilerimi sergilemeyi, o objeye bakıldığında benden birşeyler yansıtmasını seviyorum. Taşlarla henüz yolun başındayım ama herşey hayal etmekle başlarmış, ben de ileride önce bir sergi açmayı, sonrasında taşlarıma yansıttığım duygularla Özümtaştasarım adını herkese duyurabilmeyi hayal ediyorum.Enerjimi öyle bir yansıtmışımki arkadaşlarımdan yakın çevremden artık kim taş görürse hemen beni hatırlıyor, bana taş topluyor, özellikle deniz kıyısından dönenler taş varsa elleri boş gelmiyor. Buradan onlara da teşekkür etmek istiyorum” dedi. 
Özümtaştasarımı İnstagram hesabı @ozumtastasarim üzerinden takip edebilirsiniz.

 
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER