DENİZLİ 1 MAYIS'I COŞKUYLA KUTLADI

DENİZLİ 1 MAYIS'I COŞKUYLA KUTLADI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü yurt genelinde olduğu gibi Denizli’de de coşku içinde kutlandı. Herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı mitingde; polis geniş güvenlik önlemleri alırken, program yağmurun altında son buldu. 
Denizli’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolasıyla etkinlik düzenlendi. Çınar Meydanı'nda başlayan kutlamaya; sendikalar başta olmak üzere, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları katıldı. Kutlamalarda bu yıl Kampüs Cadıları ve LBGT gibi gruplar da yer aldı. Meydanda toplanan kalabalık, İstiklal Caddesi üzerinden yaklaşık 2 kilometre yürüyerek Ulus Caddesi’ndeki miting alanında ulaştı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin de (CHP) katıldığı kutlamada, bazı eylemciler miting alanına sloganlar atıp koşarak girdi. Burada kutlama komitesi tarafından karşılanan gruplar, tören alanına polis tarafından oluşturulan güvenlik noktasında üstleri arandıktan sonra alındı. Kutlamalar, katılımcı grupların temsilcilerinin yaptıkları basın açıklamalarının ardından sona erdi. 

“ALIN TERİ VE EMEĞİN KARŞILIĞI EN YAKIN ZAMANDA ALINACAKTIR”
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hakkında açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Öncelikle emek ve dayanışmanın günü olan bu günde emekçi ve işçilerimizin gününü kutluyorum. Bugün de omuz omuza buraya geldik. Alın teri ve emeğin karşılığını en yakın zamanda alacağını düşünüyorum. Çok sıcak bir hava vardı. Ancak yağmur ilerleyen dakikalarda başladı. Havada 24 Haziran’a hazırlanıyor” dedi.

“HAKKIN VE ADALETİN PARTİSİ YOK”
CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, duygu ve düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Bu ülkeyi ülke yapan emekçilerdir. Tarlada, inşaatta çalışanlardır. Lütfen iş kazalarından kimse ölmesin. Dikkat edilsin. Bir ülkede iş veren olmazsa işçi, işçi olmazsa iş veren olmaz. Kardeşliğin geri gelmesi lazım. Güzel günler yakındır diye düşünüyorum. Çok da güzel bir kalabalık var. Hakkın ve adaletin bir partisi yok. İşçilerimizin ve emekçilerimizin günü kutlu olsun” dedi. Kutlamaların sonuna doğru yağmur başlamasına rağmen gruplar, miting bitine kadar alandan ayrılmadı. 

 

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER