DENİZLİ 15 TEMMUZ DESTANINI TEKRAR YAŞADI

Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce 15 Temmuz Şehitler anısına satranç bir turnuvası düzenlendi. Ayrıca 15 Temmuz Şehitler Meydanında ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ temalı fotoğraf sergisi ve standı tüm vatandaşların hizmetine sunuldu. Fotoğraf sergisi. 7’den 70’e vatan sevdalısı herkesin beğenisini kazandı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği resim sergisi 15 Temmuz Destanını yeniden canlandırdı. Fotoğraflar genç beyinlerde farkındalık oluştururken halkın takdirini  topladı.

İBANOĞLU “KAHRAMANLARIMIZI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”
Etkinliklerin planlamasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminde göğsünü siper edip karşı durarak şahadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimiz ile gözünü kırpmadan canını hiçe sayan gazilerimiz anısına güzel bir birliktelik olduğunu kaydetti. Demokrasi mücadelesinde canlarını hiçe sayan aziz şehitleri rahmetle andıklarını kaydeden İbanoğlu, hem spor, hem de Gençlik Merkezi faaliyetleriyle gençlerin bu kahramanları unutmayacağını, bıraktıkları şanlı mirasa sahip çıkacaklarına inandığını söyledi. 

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI
13-15 Temmuz tarihlerinde Teraspark AVM’de düzenlenen satranç turnuvası büyük ilgi gördü. 4 faklı kategoride düzenlenen turnuva kıyasıya mücadele ve heyecanlı maçlar sonunda tamamlandı. Dereceye girenler ödüllerini alırken sıralama şu şekilde oluştu.
    
2010-2011 Kategorisi
1    ALİ KAAN GENÇ
2    ARMAĞAN EFE KÖYLÜ
3    MUSTAFA SEZGİN
    
    2002-2005 KATEGORİSİ
1    HASAN HÜSEYİN KAPUSUZ
2    MUTLU ERGEN
3    SÜLEYMAN ARDA AYAZ
    
    2001 VE ÜSTÜ AÇIK KATEGORİ
1    MUHAMMET ONUR ATAMAN
2    FURKAN BAKAN
3    MERT ÇALKAN
    
    2006-2009 KATEGORİSİ
1    SERCAN VELİ EGELİ
2    EDİZ TAN AYTAN
3    ERDOĞAN ACAR


HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER