DENİZLİ 2018 YILINI COŞKUYLA KARŞILADI

DENİZLİ 2018 YILINI COŞKUYLA KARŞILADI

Denizli, yeni yıla Pamukkale ve Merkezefendi İlçelerindeki eğlence mekanlarında girdi. Colossae Termal Hotel, Şiir Otel ve Polat Otel’de 2018 yılını karşılayan Denizlililer, gönüllülerince eğlendi.

Pamukkale’de bulunan Colossae Termal Hotel’in iki salonu 2018 yılını karşılayan Denizlililer tarafından dolduruldu.  Colossae Termal Hotel gala yemeğinde sanatçılar Pınar Dilşeker, ve Fethiye Alaçatı sahne aldı. Sanatçı Pınar Dilşeker, saatler 24:00’de geri sayımı yaptı. Sanatçı Pınar Dilşeker, 2018 yılının ilk saniyelerinde “İzmir’in dağlarında çiçekler açar” şarkısını söyledi. Colossae Termal Hotel Genel Müdürü Şeref Karakan, 2018 yılında turizm sektöründe umutlu olduğunu açıkladı. DRT Denizli’ye açıklama yapan Karakan, “2018 yılından turizm sektörü adına umutluyum” dedi.

"TURİZM FUARLARI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"
Colossae Termal Hotel Genel Müdürü Karakan, 2018 ilk saatlerinde verdiği röportajında, “Biz yeni yıl hazırlıklarına bir haftadan önce başladık otel rezervasyonları bundan 20 gün öncesine kadar doluydu. Gelen misafirlerimizi mutlu etmek adına tüm hazırlıklarımız tamamdı. Otelimiz iki salon ve konaklama adına dolu oldukça mutluyuz. 2018 de ülkemiz acısından güzel olacağını düşünüyorum. Güzel düşünmek lazım iyi şeyler düşünmek lazım. İyi şeyler hayal edersek 2018 de ben iyi geçeceğini tahmin ediyorum. 2016 yılına göre kıyaslayacak olursak 2017 göre daha iyi geçti para kazandı, amacı ile soru soracaksanız, beklentilerin çok altında geçti. Ülkemiz 2016 yılında çok olumsuz bir 15 Temmuz yaşadı. Bunun kalıntılarını silmek çok kolay olmuyor. İstikrarlı bir hükümet ve devlet yapısı ile ben bunun giderildiğini inanıyorum. 2018 altıncı ayından sonra Türk turizm istenilen noktalara geleceğini inanıyorum. 2015 hedeflerine geçeceğine inanıyorum. Biz turizmciler iyi düşünüp güzel şeyler hayal etmek zorundayız. Uluslararası yapılan fuarlara katılacağız. Ülkemizi bölgemizi biz en iyi anlamda tanıtmaya çalışacağız. Ben iyi geçeceğini tahmin ediyorum. Yapılan fuarların dönüşlerini tabii kî görüyoruz. Otelimiz aylar öncesinden doluyor. Otelimizin 340 odası var ve bu doluluk oranı ise yüzde 80’ini oda bu fuarların katılmanın sonucunda oluyor. Yurt dışında tur operatörleri ile yapılan anlaşmalara bakıldığında görüşmelere bakıldığında bunların mutlaka dönüşlerini alıyoruz. O yüzden fuarlar bizim otelimiz için çok önemli.” Dedi.

“TERMAL TURİZM, PAMUKKALE’YE HAREKETLİLİK KAZANDIRACAK”
Colossae Termal Hotel Genel Müdürü Şeref Karakan röportajında daha sonra şu görüşlere yerverdi: “Biz fuarlarda Colossae otel olarak satılıyor. Onun için çok faydasını görüyoruz ki;  her fuara katılmaya çalışıyoruz. Bu bölgeye gelen misafirler 7 gün bu ülkede kalıyorlar, 7 gece konaklıyorlar yaklaşık 8 gün bu ülkede kalmış oluyorlar. Ülkemizde görülmesi gereken yerleri tarihi yerleri görüyorlar ülkelerine gittiklerinde ülkemizi güzel bir şekilde anlattıklarında ayrılan turistimiz her gecen gün sayımız daha da artıyor.  Uzak doğu konaklamalarına bakıldığında Anadolu turu diye tabir ediyoruz. Uzak doğu turlarında dediğimiz Çin,Tayvan, Kore gibi ülkeler akla geliyor. Çin yılbaşı ilan edilecek ama bir müşteri artışı göz önünde alarak uçak seferlerin artırılmasını üstüne basarak bunu vurgulamak istiyorum. Uzak doğundan gelecek misafirlerin sayıları artığında bu uçak seferleri yeterli olmayacak ve bunun da yavaş yavaş sıkıntılarını görebiliyoruz. Bizi izleyen devlet büyüklerinizin buna bir çözüm bulacağını inanıyorum. Yıllardır bizim en büyük eksiklerimizden bir tanesi bölgemizde Uluslararası anlamda muhatap alabilecek bir üniversite hastanesinin olmamasıydı. Bunları dilegetirmeye çalıştık başta Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci, Belediye Başkanımız Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’inde da büyük katkısı oldu. Sizin de bildiğiniz gibi termal turizm temeli atıldı. 2019 sonuna kadar biteceği söyleniyordu. Bittikten sonra buradaki termal turizm daha da artacağına inanıyorum. Özellikle yaz aylarında gelen yerli turist sayısı artış oluyor. Buradaki pansiyonlar oteller olsun bu anlamda yararlanıyor. Biz büyük işletmeler olarak beklentilerimiz iş turizm yanında özellikle Avrupa’dan gelecek Uzak Doğu’dan, Rusya’dan, soğuk iklimli ülkelerden gelecek misafirlerimizin buradaki otellerimizden konaklamalarını yapıp buradaki hastanelerden yaralanmalarını istiyoruz.” Dedi.

 

Muhammet Karaçay- Alper Parlak

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211