Denizli 2019 Merkezefendi TOKİ kura sonuçları belli oldu! Denizli’deki TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek? İşte tüm detaylar…

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nce (TOKİ) Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde yaptırılan ve tamamlanmasında son aşamaya gelinen 1083 konutun kuraları çekildi. Kura çekiminde ev sahibi olduğunu duyanlar, gözyaşlarını tutamayıp, sevinçlerini yakınlarına sarılarak, paylaştı. Peki, Denizli 2019 Merkezefendi TOKİ kura sonuçları belli oldu ama Denizli’deki TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek? İşte tüm detaylar…

Denizli 2019 Merkezefendi TOKİ kura sonuçları belli oldu! Denizli’deki TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek? İşte tüm detaylar…

TOKİ tarafından Merkezefendi ilçesinde yaptırılan 1083 konutun hak sahibi, noter huzurunda çekilen kurayla belirlendi.

Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu'nda düzenlenen kura çekimine, konut sahibi olmak için başvuranlar katıldı.

Sonuçları öğrenmek için tıklayın!

Kayaköy Mahallesi'nde TOKİ tarafından yapılan 1083 konut için 5 bin 540 kişi başvuruda bulundu.

1083 konuta sahip olmaya hak kazananlar, noter huzurunda yapılan kura çekimiyle belirlendi.

Kurada adı çıkanlar, ev sahibi olmanın sevincini gözyaşı dökerek, bazıları ise sevinçlerini yakınlarına sarılarak, gösterdi.

Taksit Ödeme Başlangıç Tarihi: Konut teslim tarihini takip eden ay

Taksit Ödeme Periyodu: Ayda bir

Borç Bakiyesi Güncelleme Periyodu: Yılda iki kez (altı ayda bir, Ocak –Temmuz)

Güncelleme Oranı: Bir önceki 6 aylık dönemdeki, Memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olan (Şehit Ailesi Kategorisi hariç)

İlk Dönemsel Artış Tarihi: Konut teslim tarihine göre İDARE’ce belirlenecektir.

YANINDA TAŞIDIĞI YAPAY KALBİYLE EV SAHİBİ OLMAYI BEKLEDİ

TOKİ'nin kura çekimine başvuran, kalp hastası Elbettin Yıldız (54), salona, yanında taşıdığı çanta içindeki yapay kalp cihazıyla geldi.

Ev sahibi olmak istediğini dile getiren Yıldız, "2014 yılında kalp rahatsızlığı geçirdim ardından kalp yetmezliği başlayınca yapay kalp cihazı takıldı. Yapay kalp cihazını 24 saat yanımda taşıyorum. Sırtıma astığım çanta içinde taşıyorum. Çok yakın bir arkadaşım gibi ondan ayrılmam mümkün değil. Daha önce çantanın üzerinde 'Dikkat yapay kalp' yazısı yoktu. Bir yerde otururken, çantayı biri çekip çalmaya çalıştı. Son anda fark ettim. Üzerine yapay kalp olduğunu belirten yazı yazdım. Şimdi ev sahibi olmayı bekliyoruz. Çıkarsa çok sevineceğim, çıkmazsa bir dahakine bakacağız" dedi.

Diyaliz hastası olduğu için konutlara engelli statüsünden başvuran ve kurada ev sahibi olduğunu öğrenen emekli Adem Nemutlu (50) ise sevincini, çalıştığı için yanında olamayan eşi Nazan Nemutlu'yu telefonla arayarak, paylaştı. Nemutlu, "Ben kura çekilen salonda, o da çalıştığı iş yerinde çok sevindi. Sevinçten ellerim, ayaklarım titriyor; çünkü ev sahibi olduk. 10 yıldır kirada oturuyorduk" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 10:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şükran karabalık
Şükran karabalık - 3 yıl Önce

Bana çıktımı

Selma emre
Selma emre - 3 yıl Önce

Kurada adimiz ciktimi

Denizligazetesi.com
Denizligazetesi.com @Selma emre - 3 yıl Önce

Kura sonuçlarının tam listesini https://www.denizligazetesi.com/guncel/iste-kayakoy-toki-konut-sahibi-olmaya-hak-kazananlarin-tam-listesi-h79970.html bu adresten öğrenebilirsiniz.

Denizligazetesi.com
Denizligazetesi.com @Selma emre - 3 yıl Önce

Haberimizin içeriğinde kırmızı renkle belirtilen ve "Sonuçları öğrenmek için tıklayın!" bölümüne tıkladığınız taktirde sonuçları öğrenme sayfasına yönlendirileceksiniz. Yönlendirme yapılan sayfada sizden gerekli bilgileri doldurmanız istenecek ve bunun akabinde sonuçları öğrenebileceksiniz Selma Hanım, Denizli Gazetesi olarak iyi akşamlar dileriz.

Selma emre
Selma emre @Selma emre - 3 yıl Önce

Kurada adimiz ciktimi

Feridun Ergenay
Feridun Ergenay - 3 yıl Önce

Ev bana ciktimi tokiyi begeniyorum

Özgül kırboğa
Özgül kırboğa - 3 yıl Önce

Şahsıma ait Toki çıkdımı

kemal balclk
kemal balclk @Özgül kırboğa - 3 yıl Önce

çıktım

FATMA AKÇA
FATMA AKÇA - 3 yıl Önce

2 art q

seval çakır
seval çakır - 3 yıl Önce

ev ciktimi öğrene bilirmiyiz

Veli Mustafa yabar
Veli Mustafa yabar - 3 yıl Önce

Çekiliyor

Velimustafayabarr@velimui
Velimustafayabarr@velimui - 3 yıl Önce

Çekiliyor


SIRADAKİ HABER