'DENİZLİ 24 SAAT ÇALIŞAN BİR ŞEHİRDİR'

'DENİZLİ 24 SAAT ÇALIŞAN BİR ŞEHİRDİR'

Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü koordinesinde Hatay ve Kilis’e giderek; Zeytin Dalı Harekatı'na katılarak Mehmetçik’e destekte bulunan Denizlili gazetecileri ağırlayan Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan; Denizli’nin 24 saat çalışan bir şehir olduğunu söyledi.

Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü koordinesinde ve Muğla, Denizli ve Aydın'da görev yapan gazeteciler, 9-11 Nisan tarihleri arasında Hatay ve Kilis’e giderek; Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik’e destekte bulundu. Yapılan gezinin ardından Denizlili gazeteci gurubu ve Basın Yayın ve Enformasyon Muğla Şube Müdürü Erol Kütahya ile Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü Aydın Basın Kartı Sorumlusu Erdal Şener, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Erdoğan, Denizli’nin 24 saat çalışan bir şehir olduğunun altını çizerek; “Denizli’nin denizi yok ama Avrupa’nın en güçlü ülkeleri Hollanda ve Almanya’ya balık ihracatı yapıyoruz. Nüfus bazında kadın çalışan sayısına göre birinciyiz. Denizli Ticaret Odası olarak bizim vermiş olduğumuz girişimcilik eğitimlerine katılan ve girişimcilik belgesi alanların yüzde 65’i bayandır. Bu kapsamda işyeri kuranların da yüzde 65’i bayandır. Denizli, böyle bir yoğun ve hareketli bir şehirdir. Denizli bereketli bir şehir” dedi.“3 İLİN GAZETECİLERİNİ KAYNAŞTIRDIĞIMIZA İNANIYORUM”
Hatay ve Kilis temaslarında destekte bulunan Başkan Erdoğan’a teşekkür eden Basın Yayın ve Enformasyon Muğla Şube Müdürü Erol Kütahya; “Birçok projemiz mali sıkıntıya dayanaraktan geri çevriliyordu. Yeni il müdürümüzle ‘ticaret odalarıyla bir görüşelim’ dedik. Bölgemizin gazetecileri, çalışmalarıyla böyle bir şeye hak ediyorlar da. Müracatlar doğrultusunda değerlendirme yapalım istedik. Bir Hatay-Kilis gezisi düzenledik. Aslında bizim niyetimiz Afrin’e gidip o bölgeleri, yaşantıyı, Mehmetçikimizin çektiği zahmeti, vermiş olduğu mücadeleyi görmekti. O bölge sivil yetkililerin elinden çıkıp askeri yetkililerin denetimine girdiği için gidemedik. En azından sınıra kadar gidip Mehmetçiğimize desteğimizi verdik. Öncüpınar ve Cilvegözü Sınır Kapıları’na kadar gittik. Orada bizim genel müdürlüğümüzün Basın Enformasyon Akredite Merkezleri vardı. Oralara gittik ve oradaki arkadaşlardan bilgi aldık. Oradaki yaşantıyı izlemeye çalıştık. Orada Bayraktepe vardı. Birlikte oraya gittik. Cinderes ve Afrin’i kuşbakışı baktık. Bombaların patladığı hendeklerin kazıldığı bölgeleri kuşbakışı görme fırsatımız oldu. Bizim için iyi ve verimli bir gezi olduğunu düşünüyorum. 3 ilin gazetecilerini kaynaştırdığımıza inanıyorum” diye konuştu.


MÜDÜR KÜTAHYA’DAN BAŞKAN ERDOĞAN’A PLAKET
Makamda yapılan ziyaretin ardından Basın Yayın ve Enformasyon Muğla Şube Müdürü Erol Kütahya, DTO Başkanı Uğur Erdoğan’a teşekkür plaketi takdim etti. Ziyarette ayrıca; ‘Yerel Medya Mehmetciğin Yanında’ sloganıyla düzenlenen Hatay ve Kilis’e düzenlenen geziye katılan Denizlili gazetecilere katılım belgeleri verildi.

 

ALPER PARLAK - GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER