DENİZLİ, 40 OTOBÜSLE ANKARA’DAKİ ŞÖLENE DESTEK VERECEK

AK Parti 6’ncı Olağan Genel Kurulu’nu 18 Ağustos’ta Ankara Kapalı Spor Salonu’nda şölen havasında gerçekleştirecek. AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, düzenlediği Basın açıklamasında Denizli’den 40 otobüsle katılacaklarını bildirdi.

DENİZLİ, 40 OTOBÜSLE ANKARA’DAKİ ŞÖLENE DESTEK VERECEK

AK Parti'de gözler, 18 Ağustos'ta yapılacak 6. Olağan Kongreye çevrildi. Kongrede Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nu (MKYK) yenilenecek. Kongrede 5-6 maddelik tüzük değişikliği de yapılacak. Ankara Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirecek kongre hakkında parti binasında basın açıklaması düzenleyen AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, büyük kongre ile birlikte yeni sürece uyum aşamasının tamamlanacağını söyledi. Kongreye Denizli’den 40 otobüs gideceğini belirten Başkan Filiz, “18 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşecek 6. Olağan Büyük Kongreye Denizli olarak bugüne kadarki en yüksek katılımla gideceğiz. 40 otobüsle salondaki coşkuya Denizli olarak katkı sağlayacağız. Genel merkezimizin talebiyle de gençlik kollarımız iki otobüs olarak önceden gidecekler. Denizli’yle ilgilide yaptırdığımız kaşkollerle orada kongre solunu içerisinde de ilimizi en yüksek sesle Cumhurbaşkanımıza ve Genel Başkanımıza duyuracağız” diye konuştu.

“DEMOKRASİ ŞÖLENİ İÇİNDE KONGRE YAPILACAK”
24 Haziran’dan sonra Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yuvam dediği partisine geri döndüğünü hatırlatan Başkan Filiz; “Adalet ve Kalkınma Partisi altıncı Olağan Büyük Kongresini 18 Ağustos Cumartesi günü Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştireceğiz. 16 Nisan 2017 halk oylaması sonrası milletimizin onayını 24 Haziran seçimleri ile teyidini alan ve böylece hayata geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile birlikte Türkiye’de yeni bir dönem başlamıştır. Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız; Recep Tayyip Erdoğan kurucusu olduğu ‘yuvam, sevdam, aşkım’ dediği partisine geri dönmüştür. 6. Olağan Büyük Kongreye partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti Türkiye’ye hizmet etmeye ahdetmiş bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır. On altı yıldır girdiği tüm seçimleri kazanan AK Parti; ilerlemeyi, yenilenmeyle teminat altına almıştır” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜK BİR AZİM VE KARARLILIKLA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”
“Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki bu kutlu davanın neferleri olarak bizler siyaseti bir bayrak yarışı olarak görüyoruz” diyen Başkan Filiz, “Bizler siyaseti bir bakan ve statü değil bir görev ve sorumluluk ahdediyoruz. Görev ve sorumluluklarımızdaki değişim bizim için her seferinde bir yenilenme ve tazelenme anlamına gelmektedir. Bugüne kadar hizmet yarışında bayrağı aldığı noktadan hep daha ileriye taşıyan kadrolarımız, bu günden sonrada bu hizmet yarışın da hep daha iyisi için çalışmaya devam edecektir. Bizler 18 Ağustos Cumartesi günü bütün teşkilatlarımızla birlikte Ankara Kapalı Spor Salonu’nda olacağız. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yorulmadan bir an dahi duraksamadan büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İstikbalimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize verdiğimiz sözü tutarak Türkiye’yi lider ülke yapma hedefimize kararlılıkla yürüyeceğiz. Aziz milletimizin kutlu yürüyüşünü engellemek için yapılan tüm girişimler adı her ne olursa olsun hangi mecrada yapılırsa yapılsın milletimizin kararını ve dik duruşu AK parti kadrolarının azmi ve gayreti ile boşa çıkacaktır. Büyük ve güçlü Türkiye, çocuklarımıza borcumuzdur. Kongremizin tüm AK parti alisine ve ülkeye hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

İBRAHİM ALAYONT-SERDAR KİRİŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER