DENİZLİ 'ADALET GARİ' DEDİ

DENİZLİ 'ADALET GARİ' DEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 15 Haziran’da Ankara, Kızılay’da başlayan Adalet Yürüyüşü’ne Denizli kitlesel ve yoğun bir katılım gerçekleştirdi. Yürüyüşte ön sıralarda yer alan Denizli korteji “Adalet Gari, Adalet Geliversin Gari” şeklindeki yerel deyişleri kapsayan ilginç pankartları ile yürüyüş ve miting alanında ilgi topladı.

ADALET MİTİNGİ’NDE DENİZLİ’DE VARDI
Ana Muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıla mahkûm edilip hapse atılması ardından 15 Haziran’da Ankara, Kızılay’da başlayan Adalet Yürüyüşü, İstanbul-Maltepe’de düzenlenen mitingle son buldu. 25 gün süren yürüyüş ve miting, Denizli’den de yoğun ilgi gördü. İstanbul’daki mitinge; Denizli’den yaklaşık 10 otobüslük partili katılarak, CHP Liderini yalnız bırakmadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü ve mitingine Denizli kitlesel ve yoğun bir katılım gerçekleştirdi. Yürüyüşte ön sıralarda yer alan Denizli korteji  “Adalet Gari, Adalet Geliversin Gari” şeklindeki yerel deyişleri kapsayan ilginç pankartları ile yürüyüş ve miting alanında ilgi topladı. “Demokrasi Gari” yazılı pankart ve dövizleri CHP eski Belediye Meclis Üyesi ve eski belediye başkan adaylarından Arif Balkanay ile beraberindekiler taşıdı.

CHP Denizli Milletvekilleri; Melike Basmacı ve Kazım Arslan ile Parti Meclisi Üyesi Gülizar Biçer Karaca, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ve Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Başkafa ile Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, Merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci, İl eski Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Denizli CHP’nin parti yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve partili ağır toplarının da katıldığı miting baştan sona renkli görüntülere sahne oldu.

DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yapan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, “Yürüyüş ve miting inanılmaz güzeldi. Türkiye’nin her şehrinden insanlar katıldı.  Tabii başta da yoğun ve coşkulu katılımı ile Denizli vardı. Sayın Genel Başkanımızın arkasındayız ve ona destek oluyoruz. Miting adeta bir bayram gibi geçti. Burada muhteşem müzikler çalındı ve çok önemli isimlerin konserleri vardı. Sanatçıların desteği hepimizin yüzünü güldürdü. Kısacası hep birlikte ‘Adalet geliversin gari’ diye haykırdık. Genel Başkanımızın ‘bu daha başlangıç’sözü bize ışık tutuyor” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221