DENİZLİ AK PARTİ'DE 14'Ü KADIN, 44 ADAY ADAYI VAR

DENİZLİ AK PARTİ'DE 14'Ü KADIN, 44 ADAY ADAYI VAR

AK Parti Denizli’de 3 Mayıs’ta dolan milletvekili aday başvuruları tarihi sonunda 44 isim; 8 Denizli Milletvekilliği için aday adayı oldu. Bu adaylardan 14’ü ise ‘kadın’ adaydı.  Peki, AK Parti Denizli’nin kadın aday adayları kimlerdi? Alfabetik sıralamaya göre; “Arife Sevinç Dalbudak, Aysun Tonel Karaaslan, Ayşe Doğan, Dilek Çevik, Fatma Sürmeli, Hilal Can, İlkay Kılıç, Nihal Kızılhan, Nilgün Ök, Nurefşan Bozaba, Öznur Yaşar, Perihan Dağ, Sema Ramazanoğlu ve Yıldız Aydemir’den” oluşan isim AK Parti’nin Denizli kadın aday adayları listesini oluşturdu. 

DİKKAT! AK PARTİ’DE YILDIZ AYDEMİR YENİDEN SAHNE ALDI
Denizli AK Parti’deki kadın adaylar arasında en çok dikkat çeken isimler ise; “Eski Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Ök, Nihat Zeybekci’nin Belediye Başkanlığı döneminin belediye meclis üyesi ve AK Parti eski İl Kadın Kolları Başkanı Yıldız Aydemir ile Denizli eski Milletvekili ve AK Parti Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak’ın görümcesi Arife Sevinç Dalbudak” oldu. Eski vekil Dalbudak’ın şu anda yürüttüğü parti görevi ile aday olmaması, ancak görümcesi Arife Sevinç Dalbudak’ın aday adayları arasında yer alması önemli bir ayrıntı olarak yorumlandı. 

Belediye Meclis Üyeliği görevi ve İl Kadın Kolları Başkanlığı dönemlerinde “duruşu, jargonu ve politik özgün düşünceleri” ile dikkat çeken Yıldız Aydemir, “Bebeğinin olması” nedeniyle İl Kadın kolları başkanlığı görevini devretmiş ve “Bayrağı gücümün yettiğince taşımaya çalıştım. Ancak özel durumum nedeniyle bu kutsal görevi layıkıyla yapamayacağımı biliyorum. Eğer AK Parti bayrağını taşıyorsanız en önemli işiniz bu olmalıdır” deyip o dönem bu görevini devretmişti. 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER