DENİZLİ ANKARA’YA AKTI, ZEYBEKCİ’Yİ YALNIZ BIRAKMADI

AK Parti grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Nihat Zeybekci’nin ismini açıklaması, Denizli’de sevinçle karşılandı. Denizli, adeta başkent Ankara’ya giderek grup toplantısını yakından takip etti.

DENİZLİ ANKARA’YA AKTI, ZEYBEKCİ’Yİ YALNIZ BIRAKMADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu’nda İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Nihat Zeybekci’nin ismini açıkladı. Açıklama; Zeybekci’nin memleketi Denizli’de sevinçle karşılandı. Denizli, adeta başkent Ankara’ya giderek grup toplantısını yakından takip etti ve Zeybekci’yi destek verdi. Zeybekci’yi tebrik eden AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök; “Denizli’de Sayın Bakanımızın neler yaptığını, nasıl çevresini, vizyonunu değiştirdiğini hepimiz şahit olduk. Denizli’de İzmir için, İzmir’e olan hayalleriyle güzel vizyon projelerle İzmir için başkan adayı oldu. Gerçekten İzmir çok doğru bir başkanla; Nihat Bey’le birlikte hak ettiği o hizmeti alacağına inanıyorum.

Çünkü bakanımızın hem birikimi, hem tecrübesi, hem de iş dünyasından olması her anlamda İzmir’de sadece Deniz değil; Ege’nin denizlere, dünya ticaretine açılan bir kapısı. Bu anlamda da bunun İzmir için çok büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Biz Nihat Bakanımızın Denizli’de nasıl çalıştığını biliyoruz. Tuttuğunu koparan, gece gündüz demeden çalıştığını biliyoruz. İnşallah İzmir’de böyle bir hizmetle karşılaşacak. Bu anlamda çok mutluyuz, gururluyuz” dedi.

“İZMİR’E AK PARTİ BAYRAĞINI DİKECEĞİZ”

“Bugün meclisteyiz, Türkiye’nin kalbindeyiz” diyen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; “Cumartesi günü öncelikle Denizli Büyükşehir Belediyemizi Sayın Osman Zolan’ı Cumhurbaşkanımız açıkladı. Bizde teşkilat olarak, vekiller olarak hep beraber her zaman onun yanındayız ve onunla beraber Denizli’yi bir kez daha kazanacağız.

AK Parti’nin hizmetlerini devam ettireceğiz. Bugün de grup toplantımızla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediyemizi açıkladı. Sayın Nihat Zeybekci’yi bu göreve uygun gördüler. Biz de çok mutluyuz, sevinçliyiz. İnşallah onunla beraber de İzmir’e de İzmir teşkilatımızla birlikte ‘İzmir’e AK Parti bayrağını dikeceğiz’ diyoruz” şeklinde ifade etti.

“İZMİR BEKLEDİĞİ HİZMETİ, ZEYBEKCİ’YLE KAVUŞACAK”

Zeybekci’nin Denizli’de önemli bir başarı öyküsü olduğunu hatırlatan AK Parti eski Milletvekillerinden Mehmet Yüksel; “Dolayısıyla Sayın Bakanımızın aynı şekilde İzmir çok yakinen tanıdığı bir il. Çok iyi bildiği bir büyükşehir. Orada ticari faaliyetleri olan Sayın Bakanımız aynı zamanda bakanlığı döneminde de İzmir’i hiç ihmal etmedi. Ege bölgesini hiç ihmal etmedi. Bütün Ege Bölgesi illerinde aynı heyecanı duydu. Hizmet noktasında bütün Ege Bölgesi illerimizi geneline ilgisini ve alakasını göstermekten geri kalmadı.

Bu anlamda İzmir’i çok iyi bilen biri olması da büyük bir avantaj. Dolayısıyla Nihat Zeybekci radikal kararlarla tanınan, bilinen bir insan. Radikal kararlar alan, olaylara gerçekçi bakabilen, aklıyla hareket edebilen güçlü bir kişiliğe sahip, dolayısıyla İzmir yıllardan beri beklediği hizmeti inşallah Sayın Nihat Zeybekci’yle birlikte kavuşacak diye düşünüyorum” diye konuştu.

“İZMİR, DAHA İLERİYE, DAHA GÜZELE GİDECEKTİR”

Zeybekci’nin adaylığının hayırlı olmasını dileyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şunları aktardı: “ İyi oldu, güzel oldu. İnşallah Denizli’de yapmış olduğu işlerin birçok güzelliğini İzmir’de de gerçekleştirecektir. Belediyeciliği bilen ve vizyon sahibi olan bir bakanımız, başkanımız, abimiz Sayın Nihat Zeybekci Bey’in İzmir’e belediye başkan adayı olması önemli. İzmir’de bu AK Parti belediyeciliğiyle ve sayın bakanımızın hizmet anlayışıyla bütünleşir. İzmir, Ege’nin lideri, lokomotifi daha ileriye, daha güzele gidecektir. Bundan hiçbir kuşkum yok.”

“HEM DENİZLİ, HEM DE İZMİR’E HAYIRLI OLSUN”

“Öncelikle Nihat Zeybekci bakanımızın şahsına, ailesine ve partimize; dolayısıyla hem Denizli, hem de İzmir’e hayırlı olsun” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin; “Mutluyuz. Denizli bir büyüğümüzün Ege’nin en büyük ili olan İzmir’e belediye başkan adayı gösterilmesi bizim için gurur tablosu, ben kendilerine başarılar diliyorum. Bugüne kadar ki Denizli’de yapmış olduğu belediyecilik anlamındaki atılımları, vizyonu, çalışması, temposu, gayreti bunu daha sonra bakanlıkla ve en son almış olduğu görevle yeni bir süreç başlıyor.

Ben İzmir’in bugüne kadar hem ideolojik olarak yaklaşıldı. Ben bunun ideolojikle hiçbir ilgi alakası olmadan hem gönül belediyeciliği hem de o hizmet anlayışının İzmir’e yansıyacağını düşünüyorum. Çünkü Denizli çok yakın bir mesafede. Şuanda ortaya çıkan çok büyük eserler var. Denizli’nin geriden gelen hele hele İzmir’in çok çok önüne geçtiğini ve bu anlamda daha büyük bir alanı, nüfusu olan, ticari olarak büyük bir ile çok verimli bir şekilde bir belediye başkanlığı yapacağını düşünüyorum” dedi.

“İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLMASINDAN GURUR DUYACAĞIZ”

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, şunları söyledi: “Grup toplantısının havası bambaşka. Ama Sayın Bakanımızın 2004’teki Belediye Başkanımızın, son Ekonomi Bakanımızın ve bugün 31 Mart’tan sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreceğimiz Nihat Zeybekci Beyefendi’nin aday tanıtım toplantısında bulunmak üzere geldik. Kendisine destek olmak için geldik. İnşallah Denizli’nin yetiştirdiği, siyasetin duayeni Nihat Zeybekci’yi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından gurur duyacağız. Kendisini canı gönülden destekliyoruz.”

“ZEYBEKCİ İZMİR İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR”

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Son Ekonomi Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikalar Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından yazılı açıklamada bulundu. Başkan Filiz, açıklamasında; “İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühü ile Önceki dönem Ekonomi Bakanımız, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekilimiz, hizmet ve memleket sevdalısı Nihat Zeybekci aday gösterilmiştir.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güvenerek, üstesinden geleceğine inanarak önemli ve zorlu hizmetlerde her daim hizmete aday olmasını istediği, devasa projeler ve hizmetlerle adından söz ettiren Sayın Nihat Zeybekci’nin; İzmir’i her yönüyle farklılaştırıp, kaybedilen yılları biran önce telafi edip, İzmir’in adına önce Türkiye’nin sonrada dünyanın en gözde şehirlerinden biri yapacağını söyledi. Hizmetkâr belediyeciliği Denizlimizden sonra İzmir'e getirmek için son gayretine kadar çalışacağını yakinen bildiğimiz Zeybekci’nin en iyisini, hakkını verip yaparak İzmir’in çehresini değiştirecektir. Denizli’de Belediye Başkanlığı döneminde belediyecilik konusunda Türkiye’ye örnek olan ve adeta destanlar yazan Zeybekci ile başlayan bu kutlu hizmet davasında şimdi sıra güzel fakat ne yazık ki ihmal edilmiş İzmir’imizdedir. Anadolu’nun en güzel şehirlerinden biri olan ve hizmetin en güzelini hak ettiğine inandığımız İzmir'in geleceğini yeniden inşa etme adına en doğru tercih olduğuna yürekten inandığımız Sayın Zeybekci İzmir şehrimiz için büyük bir şanstır.

‘Denizli hak ettiğini alacak, Denizli Ege’nin vizyon şehri olacak’ diyen ve Denizli’yi hak ettiği konuma getiren, Denizlimizi vizyon şehir yapan, Denizlimiz’de hizmet destanları yazan, hayal denilen projelerin mimarı Sayın Nihat Zeybekci İzmirimizi de ülkenin parlayan yıldızlarından biri yapmak için geliyor” dedi.

“DEVASA PROJELER İZMİRLİLERİ BEKLİYOR”

Başkan Filiz, şunları aktardı: “Vizyonu olan, hedefler koyan ve bu hedeflere ulaşma konusunda iyi bir planlama ve ekibini yönetme kabiliyetine sahip, lider bir karakter. Zaten Denizli’ye ve ülkemize hizmet ettiği süreçte de bunu kanıtladı. Belediye Başkanlığı döneminde şehrimizin çehresini değiştirdi. Kendisinden sonraki dönem için de yaptığı planlamalarla Denizli’nin önünü açtı. Milletvekilliği ve bakanlığı döneminde de Denizlimize ve ülkemize önemli hizmetlerde bulundu. İhracatımız Sayın Zeybekci döneminde rekor üstüne rekorlar kırdı. Kendisi başarılarıyla, Denizlimizin ve davamızın yüzünü ağarttı. Her zaman devletine, şehrine, davasına ve liderine sahip çıkan; tevazü, samimiyet ve gayretin adeta vücud bulmuş hali olan Zeybekci ile hemşehrilerimiz her daim gurur duymuş, desteklerini ve güvenlerini hiçbir zaman esirgememişlerdir. İzmirli hemşehrilerimizin de, güzel şehirlerinin Belediye Başkanlığı’na, gönül belediyeciliğine, hizmet belediyeciliğine aday olan bakanımıza sahip çıkıp destekleyeceklerine, hep beraber, birlik içinde güzel İzmirimizi hak ettiği değeri almasında aynı yolda omuz omuza yürüyeceklerine inancımız tamdır. Nihat Zeybekci ile kaliteli hizmet, büyük yatırım ve devasa projeler İzmirlileri bekliyor.”

"TAVAS, BAYRAM SEVİNCİ YAŞIYOR”

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, son Ekonomi Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı’nın açıklanmasının ardından bir mesaj yayımladı. Başkan Akyol, "Tavas, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Ssayın Osman Zolan'ın adaylık haberi ile şenlenmişti. Şimdi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'nin İzmir adaylığından sonra bayram sevinci yaşıyor. Tavasımızın evladı, Bakanımız, Sayın Nihat Zeybekci'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı hayırlı uğurlu olsun. Belediyecilik alanında Denizli'de ilkleri gerçekleştiren, buradaki başarılarından sonra vekillik ve 3 dönem boyunca Ekonomi Bakanlığı yapan Sayın Zeybekci, inanıyorum ki İzmir'i hak ettiği en güzel seviyeye ulaştıracaktır. İzmir'e AK Belediyeciliğin artık gelme zamanıdır ve bunu da şüphesiz ki en iyi şekilde yapacak olan, bu konuda rüştünü hem Belediye Başkanlığı hem de Ekonomi Bakanlığı dönemlerinde defalarca ispatlayan, ülkesine sayısız hizmetler ve projeler kazandıran Sayın Nihat Zeybekci'dir. İzmirliler sadece bir defa onunla çalışsın, İzmir'in kısa sürede Avrupa şehirlerine taş çıkaracak bir potansiyelinin olduğunu şaşkınlıkla görecekler.  Bu haber Tavasımız’da her bireyde bambaşka bir heyecan yarattı. Çok mutluyuz. Bakanımıza çıktığı bu kutlu yolda tüm Tavaslı hemşerileri olarak canla başla destek vereceğiz. Rabbim Bakanımızın yolunu ve bahtını açık etsin.   

MUHAMMET KARAÇAY- MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER