DENİZLİ-ANTALYA KARAYOLUNDA KAR ESARETİ

Denizli’de aniden bastıran kar yağışı sonrası Denizli-Antalya karayolu zaman zaman kapanma noktasına gelirken karayolları ve trafik ekipleri yolun açık kalması için adeta zamanla yarıştı. Kar esaretinin yaşandığı karayolunun yaklaşık 20 kilometrelik bir kısmında sürücüler zor anlar yaşadı.

DENİZLİ-ANTALYA KARAYOLUNDA KAR ESARETİ

Kentte sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış yüksek kesimlerde kara dönüşünce birçok olumsuzluğu da beraberinde getirdi.

Denizli-Antalya karayolu, Cankurtaran rampasından başlayarak Tavas makası diye adlandırılan bölgeye kadar adeta kar esareti yaşandı.

Yolun yaklaşık 20 kilometrelik bir kısmında kar kalınlığı yer yer 7-8 santimetreye kadar ulaşırken, karayolları ekipleri beraberindeki trafik polisleri ile birlikte yolu çift taraflı trafiğe açık tutmak için adeta zamanla yarıştı.

Kar küreme araçları ve iş makineleri yaklaşık 1 buçuk saat boyunca yolun geliş ve gidiş istikametinde adeta mekik dokudu.

Ekipler yoğun kar yağışına rağmen çalışmalarını arttırarak yolun kapanmasının önüne geçti.

Sürücülerin zor anlar yaşadığı yolda trafik ekipleri kar yağışının şiddetini iyice arttırdığı anlarda kar lastiği ve zinciri olmayan bazı araçlara izin vermedi.

Bunun üzerine bazı sürücüler ise araçlarını yol kenarına çekerek zincir takmaya çalıştı.

Trafik polisleri sürekli devriye gezerek yolda kalan araç olup olmadığını kontrol etti. Ekipler bölgedeki çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

KAR VE YOĞUN SİS ULAŞIMI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Uluşamın aksadığı yerlerden Cankurtaran Mevkii'ne gelen sürücüler, kar birikintisi ve yoğun sis nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti.

Denizli- Antalya karayolunun 1150 rakımlı Kazıkbeli Geçidi'nde ise bazı araçlar yolda kaldı.

Yolda kalan araçlar sebebiyle polis ekipleri, ulaşımı çift yönlü olarak kapattı.

Bunun üzerine sürücüler, araçlarını yol kenarına park etti.

Trafik ve karayolları ekipleri seferber oldu.

Yoğun çalışmanın ardından karayolu, yaklaşık 15 dakika sonra kontrollü olarak ulaşıma açıldı.

Tuzlama ve kar küreme çalışmasının sürekli olarak sürdüğü bölgede, yolda kalan araçları polis ve vatandaşlar iterek yardımcı oldu.

Trafik ekipleri, ayrıca karayolunda yoğun önlem aldı, araçlara zincir kontrolü yapıldı.

(İHA) - (DHA)

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER