DENİZLİ ASKERLİK ŞUBESİ'NDEN CELP DÖNEMİ UYARISI

DENİZLİ ASKERLİK ŞUBESİ'NDEN CELP DÖNEMİ UYARISI

Askerlik Şubesi’nden Ağustos ve Eylül celp dönemi askere alınacak gençler için uyarı geldi. Ağustos celp döneminde sevke tabi gençler 31 Temmuz-2 Ağustos, ikinci grupta sevke tabi olanlar da 13-15 Eylül tarihleri arasında birliklerine katılacak.

Denizli Askerlik Şubesi, Ağustos ve Eylül celp döneminde askere alınacak askerler için uyarı yaptı. Açıklamaya göre Ağustos 2017 celp döneminde 1997 doğumlu ve bu grupla işleme tabi er statüsündeki yükümlüler ile kayıtlı olduğu askerlik şubesinin genel celp dönemi ağustos olanlar askere alınacak. Celp dönemi ağustos olmayan ancak bu dönemde askere gitmek için başvuruda bulunanların talepleri uygun karşılananlar da silah altına alınacak. Bunun yanında yasal sebeplerle askere sevkleri tehir edilenler de, sevk tehir şartlarını kaybettiklerinde ağustos 2017 er celp döneminde sevke tabi olanların sevkleri yapılacak.

Askerlik Şubesi’nde sevklere ilişkin yapılan açıklamada, “Sevke tabi yükümlüler, sevk edilecekleri eğitim merkezlerini 14 Temmuz 2017 tarihinden itibaren e-devlet kapısı üzerinden www.turkiye.gov.tr adresinden öğrenebileceklerdir. İsteyen yükümlüler söz konusu tarihten itibaren 2 Ağustos 2017 (dahil) tarihine kadar (1. İnci grup için), 01-15 eylül 2017 tarihleri arasında (2’inci grup için) askerlik şubelerine gitmeden e-devlet kapısından sevk işlemini yapabileceklerdir. Yükümlüler sevk işlemlerini yaptırmak için, nüfus cüzdanları ile askerlik şubelerine başvurarak veya E-devlet şifreleri ile sevk evrakını alabilecekler. Yükümlüler yol ve iaşe bedellerini nüfus cüzdanlarını ibraz etmek suretiyle PTT şubelerinden veya PTT kart ile PTT matiklerden alabilecekler. Ağustos 2017 er celbi birinci grupta sevke tabi olanlardan 2 Ağustos 2017 dahil, 2. grupta sevke tabi olanlardan 15 Eylül 2017 dahil tarihine kadar, sevk işlemlerini yaptırmayanlar ile sevk evrakını aldıkları halde kendilerine tanınan yasal yol süresi sonuna kadar birliklerine katılmayanlar, 1111 sayılı Askerlik Kanunu’nun 89. maddesi gereğince bakaya işlemine tabi tutulacaklar” dendi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211